Ogłoszenia duszpasterskie
XIX TYDZIEŃ ZWYKŁY
13 sierpnia 2023 r.

  1. Dziś, w 19. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „umocnił w naszych ser-cach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo”.
  2. Również dzisiaj o 20:00, zgodnie z zapowiedzią, odbędzie się kolejne różańcowe nabożeństwo fatimskie ulicami naszej parafii. Proszę zabrać ze sobą świece.
  3. We wtorek 15. sierpnia, jak co roku podczas Mszy św. o 11:00, będziemy zawierzać Maryi w dniu Jej wniebowzięcia nasze rodziny i przeżywać z tej okazji radosny piknik. Po sumie zapraszamy na wspólne świętowanie przy Domu św. Józefa i w Ogrodzie św. Franciszka. Będzie jak zwykle wspólny obiad i słodki poczęstunek, lody oraz wiele atrakcji. Dziękuję tym, którzy już zgłosili swoje propozycje i zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.
  4. Przypominam, że nasza parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się za dwa tygodnie w sobotę, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, czyli 26. sierpnia. Zachęcam do zgłaszania się.
  5. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł o tym, co uroczystość Wniebowzięcia Maryi ma wspólnego ze zmartwychwstaniem Chrystusa oraz tekst „Trzeba się dogadać” zawierający podpowiedzi, jak podejmować decyzje małżeńskie.
  6. W „Oblubieńcu” znajdziemy dwa przemówienia Benedykta XVI wygłoszone w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej oraz tekst o jednym z najwierniejszych Jej oddanych czcigodnym słudze Bożym Franciszku Blachnickim.
  7. Ruch „Betel” zaprasza niepełnosprawnych, ich rodziny i przyjaciół na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, 19 sierpnia. Rozpoczęcie przy kościele w Olsztynie o 9:00. Na zakończenie o 17:00 Msza św. na Jasnej Górze. Szczegóły w gablocie.
  8. Organizatorzy pielgrzymki opolskiej proszą o ogłoszenie, że ich grupy przybędą do nas w najbliższy piątek wieczorem i liczą na naszą niezawodną gościnność. Zachęcam do uprzedniego zgłaszania się chętnych do przyjęcia pielgrzymów. Około 200 osób będzie nocować w domach parafialnych i wokół nich w na-miotach. Niemniej nie będzie miejsca dla wszystkich potrzebujących. Pamiętajmy na słowa Jezusa: „gdy przybyszem, a przyjęliście Mnie” (Mt 25, 35).
  9. Bóg zapłać Kindze Strzelczyk, Wandzie Szydzie i Jolancie Rajcy oraz ofiarodawcom anonimowym za ofiary na bieżące potrzeby kościoła, cmentarza i festyn.
  10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Emil Mielczarek i Paulina Rybak z Wręczycy Wielkiej oraz Filip Habrowski i Wiktoria Krzemińska z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.