Ogłoszenia duszpasterskie
XVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY
6 sierpnia 2023 r.

 1. Dziś, w święto Przemienienia Pańskiego, prosimy Ojca, abyśmy „posłuszni głosowi Jezusa, stali się Jego współdziedzicami”.
 2. We wtorek przypada wspomnienie obowiązkowe św. Dominika, prezbitera, w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Klary, dziewicy.
 3. W tym roku nasza parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, czyli 26. sierpnia. Zachęcam do zgłaszania się.
 4. Krucjata Wyzwolenie Człowieka zaprasza na wspólny Apel na Jasnej Górze we wtorek i na czuwanie archidiecezjalne w piątek.
 5. Za tydzień w niedzielę wieczorem, o 20:00, odbędzie się kolejne różańcowe nabożeństwo fatimskie ulicami naszej parafii. Proszę zabrać ze sobą świece.
 6. Jak co roku, 15. sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Maryi będziemy uroczyście zawierzać nasze rodziny Matce Bożej i przeżywać z tej okazji radosny piknik. Proszę o zgłaszanie się chętnych do występów i pomocy w organizacji.
 7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Pić czy nie pić” oraz „Prawda o współczesnych sektach”.
 8. W „Oblubieńcu” zamieściłem List pasterski Konferencji Episkopatu Polski dotyczący beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci. Zachęcam do lektury całe rodziny i każdego z nas.
 9. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła i ogrodzenie cmentarza.
 10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Emil Mielczarek i Paulina Rybak z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Ojca śp. Helena Mastalerz z ul. Śląskiej, l. 90 oraz śp. Monika Sztandera z ul. Prusa, l. 79. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.