XX TYDZIEŃ ZWYKŁY
20 sierpnia 2023 r.

1. Dziś, w 20. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „wlał w nasze serca gorącą miłość” do Niego, abyśmy miłując Go „we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia”.
  2. Do piątku trwa codzienna nowenna przed uroczystością Matki Boskiej Częstochowskiej. Zachęcam do wspólnej modlitwy wieczorami na Jasnej Górze, w naszym kościele lub w domu.
  3. Dziękuję tym, którzy przygotowali i zaangażowali się w przebieg naszego wtorkowego świętowania pogrzebu i wzięcia do nieba naszej Matki Maryi.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  5. We wtorek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, będziemy przeżywać nasz comiesięczny wieczór papieski ze świętym Janem Pawłem II. Zachęcam do zgłaszania intencji modlitewnych.
  6. We czwartek przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  7. W sobotę, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze św. odbędą się o 9:00 i 18:00. Tego dnia na sumę na Jasną Górę wyrusza o 5:30 nasza parafialna piesza pielgrzymka. Zachęcam do zgłaszania się.
  8. Za tydzień o 11:00 odbędzie się Msza św. dożynkowa, a poprzedzi ją przejście korowodu dożynkowego, który ruszy spod kwiaciarni przy ul. Mickiewicza.
  9. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Wiara w biznesie” o tym, czy wiara pomaga w prowadzeniu firmy.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy bardzo ważną w dziejach Polski homilię św. Jana Pawła II z Jasnej Góry z 1983 r.
  11. Bóg zapłać Grażynie Myrdzie i ofiarodawcom anonimowym za ofiary na bieżące potrzeby kościoła i ogrodzenie cmentarza.
  12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Marcin Nieckosiński z Brzeźnicy Nowej i Katarzyna Wasela z Wręczycy Małej oraz Filip Habrowski i Wiktoria Krzemińska z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.