XXI TYDZIEŃ ZWYKŁY
27 sierpnia 2023 r.

1. Dziś, w 22. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy kochali to, co nakazuje, i pragnęli tego, co obiecuje.
  2. Dziś odbywają się nasze parafialne wręczyckie dożynki. Msza św. dożynkowa poprzedzona korowodem dożynkowym spod kwiaciarni przy ul. Mickiewicza odbędzie się o 11:00.
  3. Dziękuję tym, którzy przygotowali i zaangażowali się w naszą parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a w piątek – bł. Bronisławy, dziewicy.
  5. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  6. W piątek Jezus w Eucharystii odwiedzi chorych i starszych.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł o nowych cudach na Jasnej Górze oraz słowa bp. Tadeusza o „nawróceniu ekologicznym”.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy tekst o Maryi Królowej Pokoju, najnowszą katechezą Papieża oraz kolejne słowo przygotowujące nas do beatyfikacji rodziny Ulmów.
  9. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Marcin Nieckosiński z Brzeźnicy Nowej i Katarzyna Wasela z Wręczycy Małej oraz Marcin Kraszewski z Mokrej i Patrycja Krawczyk z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.