XXII TYDZIEŃ ZWYKŁY
3 września 2023 r.

1. Dziś, w 22. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „dał nam wzrost pobożności, umocnił w nas wszystko, co dobre, i troskliwie strzegł tego, co umocnił”.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Kanuty i Towarzyszek, a w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Nie zapomnijmy, by w dniu urodzin naszej Mamy i Królowej, Maryi, przyjść na Mszę św.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po pierwszej Mszy św. odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  4. Za tydzień w niedzielę odbędzie się w Rzeszowie beatyfikacja rodziny Ulmów, w tym nienarodzonego dziecka.
  5. Do końca września proszę o zgłaszanie w kancelarii parafialnej dzieci, które chcą w 2024 roku przystąpić do Pierwszej Komunii św.
  6. W środę o 19:15 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Rodzina to mały Kościół”, a dodatku do niej historię kobiety, której wypadek stał się niespodziewanie błogosławieństwem i wypowiedzi sportowców o wierze.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy tekst o jutrzejszych patronkach, męczenniczkach, wśród których jest też siostra Nazaretanka pochodząca z Raczyna koło Wielunia oraz kolejny tekst o rodzinie Ulmów.
  9. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Dawid Ball z Wręczycy Wielkiej i Martyna Borecka z Truskolas oraz Marcin Kraszewski z Mokrej i Patrycja Krawczyk z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.