XXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY
10 września 2023 r.

1. Dziś, w 23. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby dał Mu nam całym sercem służyć, abyśmy mogli doznawać skutków Jego miłosierdzia.
  2. W środę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, a w sobotę – świętych męczenników Korneliusza, papieża,
    i Cypriana, biskupa.
  3. Dziś po pierwszej Mszy św. odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  4. Dziś w niedzielę o 10:00 podczas uroczystej Mszy św. odbędzie się w Markowej beatyfikacja rodziny Ulmów, w tym nienarodzonego dziecka. Papież Franciszek powiedział do polaków w czasie audiencji generalnej; „Niech przykład tej bohaterskiej rodziny, która ofiarowała swoje życie, by ratować prześladowanych Żydów, pomaga wam w zrozumieniu, że do świętości i heroicznych czynów dorasta się poprzez wierność w małych, codziennych sprawach”.
  5. Rusza po wakacjach Oratorium św. Józefa. Można zgłaszać swoje dzieci i oddawać je pod fachową opiekę do Domu św. Józefa po lekcjach w szkole.
  6. W środę o 20:00 odbędzie się comiesięczne fatimskie nabożeństwo różańcowe.
  7. Za tydzień, w 84. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę odbędzie się o 11:00 Msza św. dziękczynna za bohaterów z Armii Krajowej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego i żołnierzy niezłomnych z prośbą o wieczne zbawienie dla nich, a dla wszyskich Polaków o wierność Bogu i Ojczyźnie. Po Mszy św. obędzie się Uroczyste poświęcenie i odsłonięcie Kamienia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego oraz Apel Poległych i salwa honorowa.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł o tym, „czy religia jest sprawą prywatną”
    i specjalny bezpłatny dodatek z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy teksty związane z duchowością błogosławionej rodziny Ulmów.
  10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Dawid Ball z Wręczycy Wielkiej i Martyna Borecka z Truskolas. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.