XXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY
17 września 2023 r.

1. Dziś, w 24. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, byśmy całym sercem Mu służyli.
  2. Dzisiaj, w 84. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę odbędzie się o 11:00 Msza św. dziękczynna za bohaterów z Armii Krajowej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego i żołnierzy niezłomnych z prośbą o wieczne zbawienie dla nich, a dla wszystkich Polaków, a szczególnie dla żołnierzy o wierność Bogu i Ojczyźnie. Po Mszy św. odbędzie się uroczyste poświęcenie i odsłonięcie Kamienia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz Apel Poległych i salwa honorowa.
  3. W poniedziałek, w święto św. Stanisława Kostki, zapraszam na Mszę św. szczególnie dzieci i młodzież oraz tych, którzy im posługują na co dzień. O 19:15 odbędzie się w naszym kinie projekcja filmu dla młodzieży, a po nim krótkie spotkanie modlitewne w kościele.
  4. Od soboty do niedzieli odbędzie się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczegółowy plan jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Warto pomyśleć o wzięciu udziału w drodze krzyżowej w sobotę oraz niedzielnym spotkaniu z postulatorem procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów i w uroczystej Mszy św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
  5. Za tydzień rozpoczyna się w naszej archidiecezji peregrynacja Rodziny Ulmów. Szczegółowy plan znajdziemy na plakacie.
  6. Przypominam, że można zgłaszać swoje dzieci i oddawać je pod fachową opiekę do Domu św. Józefa po lekcjach w szkole na zajęcia w Oratorium św. Józefa.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł o tym, kto kradnie nam dzieci i tekst o miłości w Biblii oraz „Magazyn” pod tytułem „Bitwa o pamięć”.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy homilię z Mszy św. beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów.
  9. Bóg zapłać Wandzie Szydzie i Danieli Soluch za 200 zł na kościół oraz Gabrielowi Pachowi i Wandzie Pawlak i ofiarodawcy anonimowemu za 300 zł na ogrodzenie Drogi Krzyżowej i cmentarza.
  10. Odeszła od nas do Boga śp. Ludwika Sękiewicz z ul. Szkolnej, l. 88. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.