XXV TYDZIEŃ ZWYKŁY
24 września 2023 r.

1. Dziś, w 25. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o łaskę, abyśmy, zachowując Jego przykazania miłości do Niego i do bliźniego, zasłużyli na życie wieczne.
  2. W środę będziemy obchodzili wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, we czwartek – św. Wacława, męczennika, patrona naszego Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego (polecajmy go i jego posługę Bogu w naszych modlitwach osobistych i rodzinnych), w piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa październikowe.
  4. Od piątku do niedzieli odbywać się będzie w naszej parafii spotkanie członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, którzy przybędą z Górnego i Dolnego Śląska oraz z Opolszczyzny.
  5. Za tydzień, w niedzielę, o 10:15 odbędzie się w kościele pierwsze z comiesięcznych spotkań rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Dziś rozpoczyna się w naszej archidiecezji peregrynacja Rodziny Ulmów. Dziś można nawiedzić relikwie błogosławionych w bazylice katedralnej od godziny 13:00 do 21:30. W planie jest również Droga Krzyżowa, Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo, który w tym tygodniu będzie przeżywać urodziny i imieniny. Wieczorem będzie jeszcze przy relikwiach Różaniec w zgłoszonych indywidualnie intencjach i Apel Maryjny. Do Częstochowy wrócą jeszcze relikwie w sobotę na kilka godzin. Szczegółowy plan znajdziemy na plakacie.
  7. Przypominam, że każdego dnia roboczego można zgłaszać swoje dzieci i oddawać je pod fachową opiekę do Domu św. Józefa po lekcjach w szkole na zajęcia w Oratorium św. Józefa.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł o „misji specjalnej” św. Ojca Pio oraz „Przypadkowi geniusze”.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy
  10. Odeszła od nas do Boga śp. Irena Raczyńska z ul. Kolejowej, l. 90 oraz śp. Małgorzata Kała z ul. Zamkowej, l. 64. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.