XXVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY
15 października 2023 r.

1. Dziś, w 28. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, by Jego „łaska zawsze nas uprzedzała i stale nam towarzyszyła, pobudzając naszą gorliwość do pełnienia dobrych uczynków”.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:15 z wyjątkiem soboty
    (po Mszy św. porannej). Dzieci zapraszamy na różaniec dla nich w poniedziałki, środy
    i piątki o 16:30.
  3. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”.
  4. Dziś również jak co roku przeżywamy tzw. Dzień Dziecka Utraconego. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy dziękować Bogu za dzieci, które odeszły od nas przedwcześnie i za rodziny po stracie. Zapraszamy też na główne obchody tego dnia w naszym regionie, jak co roku, do sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, gdzie odbędzie się specjalne konferencja, Msza św. i modlitwa.
  5. Można zamawiać modlitwę za naszych kochanych zmarłych: wypominki jednorazowe – 1. listopada na cmentarzu (różaniec i Msza św.), oktawalne – przez 8 dni (różaniec
    i Msza św.) oraz roczne (Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca). Formularze znajdują się pod chórem.
  6. Przypominam, że od wtorku do piątku można zgłaszać swoje dzieci i oddawać je pod fachową opiekę do Domu św. Józefa po lekcjach w szkole na zajęcia w Oratorium
    św. Józefa.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł o marzeniach św. Jana Pawła II.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy najnowszą katechezę Papieża Franciszka i tekst związany
    z tegorocznym Dniem Papieskim.