Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX TYDZIEŃ ZWYKŁY
22 października 2023 r.

  1. Dziś, w 29. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, by „nasza wola była zawsze Jemu oddana i abyśmy szczerym sercem służyli Jego majestatowi.”
  2. Dzisiaj przeżywamy, ustanowiony przez papieża Piusa XII, 97. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem “Misje sercem Kościoła”. Ofiary dziś składane do skarbony św. Antoniego będą przeznaczone na pomoc dla znanej nam siostry Liliosy, Józefitki, która posługuje na misji w Kongo. Zachęcam też do pomocy Ruchowi Dobroczynnemu BETEL w budowie kolejnego domu dla niepełnosprawnych w Afryce. Szczegóły ich prośby odnajdziemy na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  3. Dziś z całym Kościołem Katolickim w Polsce dokonujemy liczenia wiernych.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:15 z wyjątkiem soboty (po Mszy św. porannej). Dzieci zapraszamy na różaniec dla nich w poniedziałki, środy i piątki o 16:30.
  5. Papież Franciszek postanowił ogłosić najbliższy piątek 27 października dniem postu, pokuty i modlitwy o pokój. Zachęcam do podjęcia osobistego lub rodzinnego postu lub innej formy pokuty oraz zapraszam na nabożeństwo różańcowe w tej intencji, czyli w intencji pokoju na świecie.
  6. W sobotę będziemy obchodzili święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  7. Można zamawiać modlitwę za naszych kochanych zmarłych: wypominki jednorazowe – 1. listopada na cmentarzu (różaniec i Msza św.), oktawalne – przez 8 dni (różaniec i Msza św.) oraz roczne (Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca). Formularze znajdują się pod chórem.
  8. W „Niedzieli” polecam artykuł „Autorem szczęśliwych zakończeń jest Bóg”.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy pierwszy fragment nowej Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka o ufności w miłosierną miłość Boga, którą napisał z okazji 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.