Ogłoszenia duszpasterskie
XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY
29 października 2023 r.

 1. Dziś, w 30. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, by dał „nam ukochać Jego przykazania, abyśmy mogli otrzymać obiecane zbawienie.”
 2. Do wtorku zapraszam na nabożeństwa różańcowe o 17:15. Dzieci zapraszam jeszcze raz na różaniec dla nich w poniedziałek o 16:30.
 3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na cmentarzu odbędzie się o 12:00, a przed nią wypominki jednorazowe z procesją, Różańcem św. i błogosławieństwem grobów o 11:00. Pamiętajmy, że w tym dniu uczestnictwo we Mszy św. jest obowiązkowe, a nie zachowanie tego z własnej winy byłoby grzechem śmiertelnym, a zatem skutkowałoby między innymi utratą łaski Chrztu św.
 4. We czwartek, w dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. w kościele będą o 7:00 i 18:00, a Msza św. na cmentarzu o 16:00.
 5. Od 1. do 8. listopada odbędą się wypominki oktawalne, czyli Różaniec i Msza św. w kościele o 17:15. Za tydzień w niedzielę rano odbędą się po raz pierwszy wypominki roczne już za zmarłych zgłoszonych w tym roku.
 6. W sobotę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek odwiedziny u chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem.
 8. Można jeszcze zamawiać modlitwę za naszych kochanych zmarłych: wypominki jednorazowe – 1. listopada na cmentarzu (różaniec i Msza św.), oktawalne – przez 8 dni (różaniec i Msza św. w kościele) oraz roczne (Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca w kościele). Formularze znajdują się pod chórem.
 9. W „Niedzieli” polecam artykuł „Śmierć jest częścią życia” oraz przykładowe modlitwy za zmarłych.
 10. W „Oblubieńcu” znajdziemy drugi fragment nowej Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka o ufności w miłosierną miłość Boga, którą napisał z okazji 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza oraz słowa Karola Wojtyły o św. Karolu i zaproszenie z księgarni.
 11. We wtorek od 15:30 do 18:30 odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych”. Prosimy, aby każde dziecko przebrało się za ulubionego świętego. Zapisy przyjmowane są pod tel. 733110514.
 12. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia dwa tygodnie temu złożyliśmy łącznie 893,40 zł, a na misje sióstr Józefitek w Kongo 3936,30 zł, w tym jeden ofiarodawca 2800 zł. Oblubieniec zawiera zdjęcia przysłane wczoraj przez s. Liliosę CSSJ z misji w Makabandilou z dopiskiem: „Dziękuję za wasze zaangażowanie misyjne. BÓG ZAPŁAĆ” (na jednym widać wnętrze kaplicy, na którą kilka lat temu składaliśmy ofiary).
 13. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Le-szka Rakoszy z Częstochowy, l. 60, a we czwartek śp. Michała Mstowskiego z ul. Długiej, l. 27. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
 14. Podobnie jak w zeszłym roku odbywa się dziś akcja „cukierek i dobry uczynek”. Chcąc przeciwstawić się złu jakie niesie ze sobą Halloween, pragniemy skierować myślenie i czyn ku Stwórcy, jak czynili to święci i błogosławieni. Po każdej dzisiejszej Mszy Świętej, przy drzwiach spotkamy się ze świętymi, którzy będą rozdawali cukierki z pobożnym zadaniem do wykonania. „Zło dobrem zwyciężaj”. Odwagi! Pan jest z nami!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.