Ogłoszenia duszpasterskie
XXXII TYDZIEŃ ZWYKŁY
12 listopada 2023 r.

  1. Dziś, w 32. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy naszego Ojca o to, byśmy swobodnie mogli Mu służyć.
  2. Dziś, tj. w drugą niedzielę miesiąca, odbędzie się po Mszy św. porannej spotkanie członków Żywego Różańca.
  3. Dziś obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Możemy do skarbony św. Antoniego składać ofiary na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie obowiązkowe świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w piątek przypada wspomnienie obowiązkowe św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, a w sobotę – błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  5. Dziękujemy naszej wręczyckiej Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza za wartościowy i bogaty program artystyczny przygotowany na Święto Niepodległości.
  6. W „Niedzieli” polecam artykuł „rozwodnicy w Kościele” oraz „Synod minął półmetek”.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny fragment nowej Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka o ufności w miłosierną miłość Boga oraz żywot bł. Karoliny Kózkówny, pięknej polskiej dziewczyny, zamordowanej przez żołnierza.
  8. 25 listopada 2023 r. odbędzie się diecezjalne spotkanie dla młodzieży, pod nazwą „Kana Młodych”. Od 14:00 do 20:00 na Hali Polonia w Częstochowie organizatorzy chcą dać młodym doświadczenie żywego Boga w żywym Kościele. Zapraszają do uczestnictwa młodzież od 8 klasy wzwyż. Termin zgłoszeń upływa 20 listopada. Koszt to symboliczne 10 zł od osoby.
  9. Odszedł od nas do Pana śp. Józef Kozak z ul. Długiej, l. 68 oraz śp. Wojciech Janik z ul. Długiej, l. 47. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.