Ogłoszenia duszpasterskie
XXXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY
19 listopada 2023 r.

  1. Dziś, w 33. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy naszego Ojca o radość w służbie Jemu, bo tylko wtedy człowiek może być trwale szczęśliwy.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (oddajmy się tego dnia wraz z naszą Matką Bogu Ojcu na całego). W środę, we wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, modlimy się jak co roku szczególnie za tych, których jest patronką, za muzyków i śpiewających, którzy posługują Bogu i nam w naszym kościele, a więc przede wszystkim za panie organistki, Chór Parafialny i scholę dziecięcą oraz młodzież śpiewającą i grającą z nauczycielami w trzecie piątki miesiąca na adoracji Jezusa. W tym dniu odbędzie się comiesięczny wieczór ze św. Janem Pawłem II, czyli Msza św. o 20:00, adoracja ikony i relikwii, Różaniec św. o 21:00 i modlitwa do Papieża Polaka o 21:37. W piątek będziemy obchodzili wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, stu dziewiętnastu męczenników wietnamskich, a w piątek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
  3. Najnowsza „Niedziela” nosi tytuł „Proroctwa. Jak nie ulec makabrycznym proroctwom”. Warto też przeczytać artykuł zawierający odpowiedź na pytanie „Dlaczego powinniśmy codziennie odmawiać Credo?”.
  4. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny fragment nowej Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka o ufności w miłosierną miłość Boga.
  5. Jak już ogłaszałem 25 listopada 2023 r., od 14:00 do 20:00 w Hali Polonia w Częstochowie, odbędzie się diecezjalne spotkanie dla młodzieży, pod nazwą „Kana Młodych” (zgłoszenia do jutra, można to uczynić także przez animatorkę
    z naszej parafii).
  6. Jutro rozpoczyna się kolejny etap termomodernizacji naszego kościoła. Proszę o wsparcie tego dzieła, modlitwę za pracujących i zgłaszanie się chętnych do pomocy, szczególnie w tym tygodniu. Dzięki tym pracom w kościele będzie cieplej, ciszej, a zmniejszą się koszty ogrzewania.
  7. Odszedł od nas do Pana śp. Kazimierz Trzepizur z ul. 3-Maja, l. 73. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.