UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,
KRÓLA WSZECHŚWIATA
26 listopada 2023 r.

1. Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na początku 34. Tygodnia Zwykłego, prosimy Ojca, aby całe stworzenie, wyswobodzone z niewoli grzechu, służyło Ojcu i bez końca Go chwaliło.
  2. We czwartek przypada święto św. Andrzeja, Apostoła (święto patronalne Bp. Andrzeja Przybylskiego).
  3. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny Jezusa u chorych i starszych.
  4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok kościelny i liturgiczny oraz Adwent.
  5. Z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkim ministrantom, lektorom i szafarzom obfitości łask Bożych i radości ze służby Panu.
  6. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Jakiego Kościoła chcemy” oraz „Osoby trans w Kościele”.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 38. Światowy Dzień Młodzieży. Pomóżmy wszyscy, aby nasi młodzi przeczytali te słowa.
  8. Gratuluję grupie młodzieży, która wzięła wczoraj udział w diecezjalnym spotkaniu dla młodzieży, pod nazwą „Kana Młodych”.
  9. Dziękuję za 4150 zł od ofiarodawców na termomodernizację kościoła. Nadal proszę o wsparcie tego dzieła, modlitwę za pracujących i zgłaszanie się chętnych do pomocy, szczególnie na sobotnie przygotowanie kościoła na kolejną niedzielę. Dzięki tym pracom w kościele będzie cieplej, ciszej, a zmniejszą się koszty ogrzewania.
  10. Odeszła od nas do Pana śp. Sabina Groszek z ul. Ogrodowej, l. 77 oraz śp. Alina Lach
    z ul. Szkolnej, l. 61. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.