PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
3 grudnia 2023 r.

1. Dziś, w Pierwszą Niedzielę Adwentu, prosimy Ojca, abyśmy „przez dobre uczynki przygotowali się na spotkanie przychodzącego Chrystusa”.
  2. Rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny i duszpasterski, którego temat brzmi „uczestniczę we wspólnocie kościoła”.
  3. Dziś nastąpi błogosławieństwo (potocznie zwane poświęceniem) opłatków na nasze stoły wigilijne, które są znakiem naszej miłości. Proszę o pomoc w dostarczeniu opłatków do każdego domu i mieszkania naszej parafii.
  4. Również dziś o 10:15 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Jutro we wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki między innymi górników, hutników i murarzy, zapraszam na Mszę św. w intencji górników, żywych i zmarłych z Wręczycy Wielkiej i Małej i ich rodzin oraz za Barbary. Naszym wręczyckim górnikom życzę wielu łask Bożych, zdrowia i sił na dalszą służbę dla bliźnich oraz miłość w rodzinie.
  6. W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, a we czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca.
  8. W piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy przede wszystkim na Mszę św. o 6:50, o 12:00 (w tzw. Godzinę Łaski) i 18:00 (rocznica pierwszej komunii św. Gabriela i Zofii oraz błogosławieństwo Gabriela na ministranta).
  9. Nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15-17 grudnia (za dwa tygodnie), a spowiedź adwentowa z posługą księży z sąsiednich parafii – 16 grudnia.
  10. Wszystkich, a szczególnie nasze kochane dzieci zapraszam na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej Maryi, które odprawiać będziemy przez cały Adwent, podobnie jak w latach ubiegłych, od poniedziałku do piątku o 6:50, a w soboty o 9:00. Rozpoczynajmy dzień z Bogiem na Mszy św. Nasz Pan będzie odnawiał nas i naszą miłość. Wszystkie dzieci będą codziennie otrzymywać pamiątki – pomoce liturgiczne, a na początek książeczkę.
  11. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Niebo nie dla wszystkich dobrych”.
  12. W „Oblubieńcu” znajdziemy komentarz do nowego programu duszpasterskiego oraz kilka myśli świętych na Adwent. Polecam.
  13. Dziękuję za 3400 zł od ofiarodawców na termomodernizację kościoła. Dziękuję również tym, którzy w poniedziałek i wczoraj poświęcili swój czas i siły na prace porządkowe w kościele i Domu św. Józefa. W Kościele w ubiegłym tygodniu zostało założone ogrzewanie podłogowe. Teraz schnie nowa podłoga. Prawdopodobnie od środy wieczorem, a najpóźniej od kolejnej niedzieli Msze święte wrócą do kościoła. Dziękuję za cierpliwość i modlitwę. Prace odbyły się bez większych przeszkód mimo trudnych warunków pogodowych.
  14. Róża Żywego Różańca, której patronką jest św. Anna zaprasza wszystkich, którzy kochają Maryję na wspólną modlitwę, która odbędzie się 8 grudnia o 20:00 w naszym kościele.
  15. W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się zbiórka żywności przy sklepach organizowana przez naszą parafialną Diakonie Miłosierdzia i jej współpracowników.
  16. Odszedł od nas do Pana śp. Józef Deszcz z ul. Długiej, l. 89 oraz śp. Jacek Matyja z ul. Sportowej, l. 57. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  17. Można już nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.