DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2023 r.

1. Dziś, w Drugą Niedzielę Adwentu, prosimy Ojca, aby „troski doczesne nie przeszkadzały nam w dążeniu na spotkanie z Jego Synem, a nadprzyrodzona mądrość kształtowała czyny i doprowadziła nas do zjednoczenia z Chrystusem”.
  2. Nadal proszę o pomoc w dostarczeniu opłatków do każdego domu i mieszkania naszej parafii i dziękuje tym, którzy się do tego apostolskiego dzieła zgłosili.
  3. Dziś, z racji drugiej niedzieli miesiąca, po Mszy św. porannej odbędzie się comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
  4. W środę przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a we czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  5. Nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15-17 grudnia, czyli od piątku do niedzieli, a spowiedź adwentowa z posługą księży z dekanatu truskolaskiego w najbliższą sobotę, od 8:30 do Mszy św. i od 16:30 do Mszy św.
  6. Zapraszam wszystkich na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej Maryi, podczas których przyjmujemy Boże światło na nowy dzień.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Trzy proste słowa” o Apelu Jasnogórskim, który ma już 70 lat oraz tekst o samobójstwach młodych ludzi.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy ostatni fragment nowej Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka o ufności w miłosierną miłość Boga oraz fragment katechezy Benedykta XVI o św. Janie od Krzyża.
  9. Dziękuję za 1100 zł od kilku ofiarodawców na termomodernizację kościoła. Dziękuję również tym, którzy pomogli porządkować kościół. Teraz czekamy jeszcze na dokończenie remontu i nowe urządzenia kotłowni.
  10. Dziękujemy członkom Róży św. Anny za piątkową adorację i tym którzy zaangażowali się w zbiórkę żywności przy sklepach, a szczególnie naszej parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
  11. Odszedł od nas do Pana śp. Andrzej Błaszczyk z ul. 3-Maja, l. 67 oraz śp. Krystyna Bogus z ul. Długiej, l. 80. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  12. Za tydzień po Mszach św. społeczność Szkoły Podstawowej zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy z dochodem na potrzeby uczniów.
  13. Zachęcam do nabycia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na nasz świąteczny stół.