TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
17 grudnia 2023 r.

1. Dziś, w Trzecią Niedzielę Adwentu, prosimy Ojca, „abyśmy przygotowali nasze serca i z radością mogli obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia”.
  2. Dziękuje tym, którzy zanieśli opłatki do swoich sąsiadów, a także ulicami. Jutro opłatki zostaną rozniesione do domów przy ulicy Długiej. Nikt jeszcze nie zgłosił się, by zanieść na ulicę Sportową, Gwiezdną i przyległe, na 3-Maja, Częstochowską oraz do domów przy ul. Sienkiewicza i Prusa oraz przyległych.
  3. Dziś kończymy już nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Księżom z dekanatu truskolaskiego dziękujemy za posługę w konfesjonale, a Ks. Zenonowi, który w piątek będzie obchodził imieniny, również i przede wszystkim dziękujemy za przewodniczenie naszej modlitwie i głoszone Słowo Boże. Niech Bóg błogosławi, osłania i umacnia naszego Głosiciela Dobrej Nowiny.
  4. Zachęcam wszystkich do uczestniczenia w rozpoczętej wczoraj corocznej Nowennie do Dzieciątka Jezus.
  5. Zapraszam wszystkich na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej Maryi, od jutra do soboty.
  6. W piątek zapraszam na wieczór modlitewny ze św. Janem Pawłem II i na spowiedź św. dla tych, którzy do późna pracują.
  7. W Wigilię Narodzenia Pańskiego Msze św. będą przed obiadem tak jak w nie-dzielę, czyli o 8:00 i 11:00, a wieczorem o 22:00 – Msza Wigilii i o północy – tzw. pasterka. Pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Mszy św. Pasterka jest już Mszą św. kolejnego dnia, czyli poniedziałku.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł o mamie i jej synu mającym zespół Downa oraz tekst pt. „Biblijny ideał kobiety”.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy katechezę papieską o tym, że „Ewangelię trzeba głosić tu i teraz” oraz komentarz św. Ambrożego do Nawiedzenia św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję.
  10. Dziękuję za około 2250 zł od kilku ofiarodawców na termomodernizację kościoła. Dziękuję również tym, którzy pomogli wnieść do kościoła konfesjonały i ławki. Jeśli nie będzie nieoczekiwanych przeszkód, to już za tydzień w kościele będzie włączone ogrzewanie podłogowe. Proszę o modlitwę. W tym tygodniu będzie kontynuowany remont i budowa wyposażenia kotłowni.
  11. Dziś po Mszach św. społeczność Szkoły Podstawowej zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy z dochodem na potrzeby uczniów.
  12. Zachęcam do nabycia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na nasz świąteczny stół.
  13. Po raz kolejny nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję „Paczuszka dla Maluszka”, której inicjatorem jest Fundacja Małych Stópek. W ramach tej akcji, pomagamy małym, bardzo chorym dzieciom, które przebywają w Ośrodku „Ufność” przy ul. Michałowskiego 30 w Częstochowie. Najbardziej potrzebne są pieluchy (rozmiar 6), chusteczki nawilżane, środki czystości dla dzieci (np: szampony, kremy), środki do mycia podłóg lub powierzchni, soki, kaszki ryżowe, zupki, deserki owocowe, tubki owocowe oraz wszelkiego rodzaju ubrania (w rozmiarze 74-110). Za każdy ofiarowany dar z serca Bóg zapłać!