CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
24 grudnia 2023 r.

1. Dziś, w Czwartą Niedzielę Adwentu, prosimy Ojca, aby nam, którzy „poznaliśmy wcielenie Chrystusa, wlał w nasze serca swoją łaskę, abyśmy przez Jego mękę i krzyż zostali doprowadzeni do chwały zmartwychwstania”.
  2. Do godziny 14:00 można jeszcze przyjść do spowiedzi św. lub po świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom czy opłatek. Oczywiście spowiedź św. będzie też możliwa nadal przed każdą Mszą św.
  3. Gratuluję i dziękuję wszystkim około 50 wiernym, którzy brali udział w codziennych roratach. Zachęcam też, byście nadal uczestniczyli we Mszy św. nie tylko w niedzielę.
  4. Dziś, Msze św. niedzielne są o 8:00 i 11:00, a wieczorem o 22:00 – Msza Wigilii Narodzenia Pańskiego i o północy – tzw. pasterka. Pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Mszy św. Pasterka jest już Mszą św. kolejnego dnia, czyli poniedziałku. Oczywiście jeśli ktoś chce potraktować Mszę św. o 22:00 jako swoją niedzielną, to oczywiście może, ale wówczas trzeba, żeby przyszedł też na Mszę św. jutro.
  5. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?”. Do tego numeru dołączony jest także kalendarz ścienny (cena numeru: 12 zł).
  6. W „Oblubieńcu” znajdziemy najnowszą katechezę papieską o tym, że „Żłóbek jest źródłem nadziei i radości”, słowo św. Pawła VI o modlitwie Anioł Pański oraz fragment Deklaracji „Dominus Iesus”.
  7. Dziękuję za około 6600 zł od kilku ofiarodawców na termomodernizację kościoła. Dziękuję również tym, którzy pomogli wnieść do kościoła resztę ławek. Od wczoraj włączone jest w kościele ogrzewanie podłogowe. Dziękuję za modlitwę. Chwała Panu. W kościele mamy już kilka odnowionych klęczników, za co dziękujemy panu Danielowi. Pozostałe zostaną zamontowane w najbliższym czasie. Proponuję, żebyśmy nie opierali o nie naszych butów, aby się ponownie nie zniszczyły i nie brudziło się nasze odświętne ubranie.
  8. Po raz kolejny nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję „Paczuszka dla Maluszka”, której inicjatorem jest Fundacja Małych Stópek. W ramach tej akcji, pomagamy małym, bardzo chorym dzieciom, które przebywają w Ośrodku „Ufność” przy ul. Michałowskiego 30 w Częstochowie. Najbardziej potrzebne są pieluchy (rozmiar 6), chusteczki nawilżane, środki czystości dla dzieci (np: szampony, kremy), środki do mycia podłóg lub powierzchni, soki, kaszki ryżowe, zupki, deserki owocowe, tubki owocowe oraz wszelkiego rodzaju ubrania (w rozmiarze 74-110). Za każdy ofiarowany dar z serca Bóg zapłać! Dary można składać pod choinkę przy ołtarzu papieskim do końca Okresu Bożego Narodzenia, tj. do święta Chrztu Pańskiego.
  9. Jutro w świątecznym wydaniu Oblubieńca umieszczę plan wizyty duszpasterskiej w naszych domach.
  10. Zachęcam do zgłaszania się do środy chętnych do uczestnictwa w Noworocznej Oazie Modlitwy.
  11. Za tydzień w święto Świętej rodziny odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a o 18:00 odbędzie się tradycyjna Msza św. za zmarłych w 2023 r.