NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31 grudnia 2023 r.

1. Dziś, w Niedzielę Świętej Rodziny, prosimy Ojca, abyśmy „złączeni wzajemną miłością naśladowali w naszych rodzinach cnoty Świętej Rodziny i doszli do wiecznej radości w domu Ojca”.
  2. Dziś podczas Mszy św. wszystkie obecne małżeństwa przeżyją obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, by w naszych domach było jeszcze więcej miłości, radości i pokoju. Natomiast o 18:00 odbędzie się tradycyjna Msza św. za zmarłych w 2023 r. Można też dołączyć bliskich sercu zmarłych z innych parafii. Po tej Mszy św. odbędzie się modlitwa dziękczynno-błagalna na zakończenie roku.
  3. Jutro, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. będą według porządku niedzielnego. Pamiętajmy o obowiązkowej obecności na Mszy św. w to święto nakazane.
  4. We wtorek przypada wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W piątek odbędą się bożonarodzeniowe odwiedziny chorych i starszych z Panem Jezusem.
  6. W sobotę, w uroczystość Objawienia Pańskiego, o 10:30 spod siedziby OSP wyruszy Orszak Trzech Króli. Zachęcam do udziału wszystkich, zwłaszcza dzieci w przebraniu. Natomiast również w sobotę o 19:00 odbędzie się koncert kolęd na chwałę Boga i ku czci śp. Księdza Proboszcza Zdzisława Radka. Zachęcam do zgłaszania się solistów i zespoły grające lub śpiewające.
  7. Za tydzień odbędzie się o 10:15 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Pokój alfabetem życia” oraz „Pierwsza Rocznica śmierci Benedykta XVI”.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy pierwszą część Listu św. Jana Pawła II do rodzin.
  10. Dziękuję tym, którzy złożyli kolejne hojne ofiary na termomodernizację kościoła.
  11. Jeszcze przez tydzień można włączyć się w naszej parafii w ogólnopolską akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Pomagamy małym, które przebywają w Ośrodku „Ufność” w Częstochowie. Najbardziej potrzebne są pieluchy (rozmiar 6), chusteczki nawilżane, środki czystości dla dzieci (np: szampony, kremy), środki do mycia podłóg lub powierzchni, soki, kaszki ryżowe, zupki, deserki owocowe, tubki owocowe oraz wszelkiego rodzaju ubrania (w rozmiarze 74-110). Za każdy ofia-rowany dar z serca Bóg zapłać! Dary można składać pod choinkę przy ołtarzu papieskim do końca Okresu Bożego Narodzenia, tj. do święta Chrztu Pańskiego.
  12. Odszedł od nas do Boga Ojca śp. Stefan Pawelak z ul. Strażackiej, l. 87 oraz śp. Izabela Kozak z ul. Sienkiewicza, l. 89. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  13. W ramach Oratorium św. Józefa ruszają od wtorku zajęcia z nauki gry w szachy. Chwała Bogu. Prosimy o zgłaszanie dzieci, początkujące i zaawansowane.