ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
7 stycznia 2024 r.

1. Dziś, w święto Chrztu Pańskiego, prosimy Ojca, aby Jego „przybrane dzieci, odrodzone z wody i Ducha Świętego, zawsze żyły w Jego miłości”.
  2. Kończy się Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły.
  3. Jeszcze dwa tygodnie trwać będzie wizyta duszpasterska (kolęda) w naszych domach. Nadal mogą zgłaszać się chętni na spotkanie w terminie innym niż zaproponowany.
  4. Dziś o 10:15 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, jutro – Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, w środę – kandydatów do bierzmowania z kl. siódmej, a za tydzień w niedzielę – Żywego Różańca.
  5. We czwartek nasz Dekanat Truskolaski zaproszony jest na Jasną Górę, by w imieniu archidiecezji częstochowskiej podjąć czuwanie modlitewne przygotowujące nawiedzenie Maryi w parafiach. Proszę o zgłaszanie się chętnych do wspólnego wyjazdu o 20:15. Powrót z czuwania nastąpi po Mszy św., około 1:15.
  6. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „W kolejce do nieba” o tym, po co Kościołowi kolejni święci oraz tekst o eskalacji agresji wobec wierzących.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy drugą część Listu św. Jana Pawła II do rodzin.
  8. Dziękuję tym, którzy złożyli kolejne ofiary na termomodernizację kościoła.
  9. Jeszcze dziś można włączyć się w naszej parafii w ogólnopolską akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Pomagamy małym dzieciom, które przebywają w Ośrodku „Ufność” w Częstochowie.
  10. W ramach Oratorium św. Józefa ruszyła już nauka gry w szachy. W każdej chwili do grup uczących się tej gry mogą dołączyć kolejni chętni w wieku od 6 do 16 l.
  11. Zapraszam serdecznie naszą młodzież w wieku od 13 do 18 lat na „Wypad w góry z Jezusem”, czyli parafialny wyjazd do Zakopanego od 5 do 7 lutego. Będzie to dobry czas odpoczynku i nabierania sił we wspólnocie i przy Bogu. Więcej informacji znajdziemy na plakacie zamieszczonym przy wejściu do kościoła i w Oblubieńcu (zapisy: tel. 883985709).
  12. Odszedł od nas do Boga śp. Wacław Janik, l. 75 oraz śp. Jacek Jaśkiewicz z ul. Mickiewicza, l. 60. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.