Ogłoszenia duszpasterskie
TRZECI TYDZIEŃ ZWYKŁY
21 stycznia 2024 r.

  1. Dziś, w 3. Niedzielę w Ciągu Roku, zwaną Niedzielą Słowa Bożego, prosimy Ojca, aby kierował naszym życiem „według swego upodobania”.
  2. W środę będziemy obchodzili wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, a w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  3. Dziękuję wszystkim za piękne, wartościowe i pełne wiary spotkania w ramach kolędowania, a ministrantom za wspólną służbę Bogu i ludziom.
  4. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „O trudnej jedności w podzielonym świecie” oraz tekst „O rodzinie, czyli o postach i zwątpieniu”.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy czwartą część Listu św. Jana Pawła II do rodzin oraz piękny komentarz Benedykta XVI do dzisiejszej Ewangelii i konkretne wskazówki pomocne w czytaniu Pisma św.
  6. Dziękuję tym, którzy złożyli kolejne ofiary na termomodernizację kościoła.
  7. Wyrażam radość z tego, że ruszyły już celebracje kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej i zwiększa się grupa dzieci korzystających z zajęć szachowych.
  8. Trwają jeszcze zapisy chętnych (od 13 do 18 lat) do udziału w „Wypadzie w góry z Jezusem” – parafialnym wyjeździe młodych do Zakopanego od 5 do 7 lutego (tel. 883985709).
  9. W ubiegłym tygodniu odszedł od nas do Boga śp. Władysław Moll z ul. Zamkowej, l. 81 oraz śp. Mieczysław Lamik z ul. Śląskiej, l. 83.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.