Ogłoszenia duszpasterskie
SZÓSTY TYDZIEŃ ZWYKŁY
11 lutego 2024 r.

  1. Dziś, w Szóstą Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, byśmy mieli serca prawe i szczere, bo wtedy będziemy godnym mieszkaniem dla Niego.
  2. Dzisiaj, jak co roku, z okazji Dnia Chorego, zachęcamy do złożenia ofiary do skarbony pod figurą św. Antoniego na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na działalność wśród niepełnosprawnych i chorych Katolickiego Ruchu Dobroczynnego „Betel”.
  3. Rozpoczynamy dzisiaj 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość polską racją stanu”. Módlmy się w tym tygodniu i podejmijmy inne pokuty walcząc duchowo o trzeźwość Polaków. Dziś na zakończenie każdej Mszy św. odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wynagradzająca za grzechy przeciw godności ludzkiej. We wtorek o 17:15 odbędzie się nabożeństwo różańcowe z modlitwą wynagradzającą za ciężkie grzechy upijania się i zło dokonane w stanie nietrzeźwym.
  4. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post, czas pełnego nadziei przygotowania do odnowienia Chrztu świętego w Wielką Noc. W Środę Popielcową Msze św. będą o 7:00, 11:00 i 18:00. Warto by każdy z nas podjął wielkopostne postanowienie i wyrzeczenie.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych – tym razem w intencji trzeźwości narodu i uwolnienia młodych od pornografii. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplację Miłości Ukrzyżowanej) będziemy odprawiali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 17:30 (za udział w tym nabożeństwie na terenie Polski możemy uzyskać odpust zupełny pod „zwykłymi warunkami”, który można też ofiarować za zmarłego).
  6. Dziś po Mszy św. porannej odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Każdy poszukuje miłości” oraz „lekcja z Lourdes” o objawieniach Maryi.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy siódmą część Listu św. Jana Pawła II do rodzin oraz słowo pasterskie na Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  9. Dziękuję tym, którzy złożyli kolejne ofiary na termomodernizację kościoła.
  10. Odszedł od nas do Boga śp. Marcin Kasprzak z ul. Ogrodowej, l. 40. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.