Ogłoszenia duszpasterskie
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2024 r.

 1. Dziś, w I Niedzielę Wielkiego Postu, ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, byśmy „przez doroczne ćwiczenia wielkopostne rozwijali nasze rozumienie tajemnicy Chrystusa i prowadzili święte życie”. Módlmy się też o owoce rekolekcji.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla wszystkich dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplację Miłości Ukrzyżowanej) odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17:30 (za udział w tym nabożeństwie na terenie Polski możemy uzyskać odpust zupełny pod „zwykłymi warunkami”, który można też ofiarować za zmarłego).
 4. Przekazujemy zachętę parafialnych koordynatorów dzieła organizowanego przez Fundację Mary’s Meals: „Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w ósmej edycji dzieła charytatywnego Mary’s Meals (Posiłki Maryi)”. Ofiary składamy do specjalnej podpisanej skarbony, która znajduje się pod chórem na stoliku z katolicką prasą.
 5. Tydzień temu, w Dniu Chorego dla podopiecznych Ruchu Dobroczynnego „Betel” złożyliśmy 2757 zł.
 6. Dziękuję tym, którzy zaangażowali się w nabożeństwa Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dzięki Bogu już są widoczne piękne owoce.
 7. Proszę, aby członkowie Róż Żywego Różańca do końca miesiąca zgłosili do swoich zelatorek intencje osobiste do wspólnej modlitwy Róży, do której należą.
 8. We czwartek zapraszam na comiesięczny modlitewny wieczór ze św. Janem Pawłem II. Msza św. o 18:00 między innymi w intencji śp. ks. Proboszcza Mirosława Sikory z okazji szóstej rocznicy śmierci.
 9. Za dwa tygodnie, w poniedziałek 4 marca, odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszam.
 10. Można już nabyć charytatywne wielkanocne świece Caritas.
 11. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Nie kradnij w biznesie” oraz „Nasz świat traci sumienie”.
 12. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi ósmą część Listu św. Jana Pawła II do rodzin i Orędzie Ojca Świętego Franciszka na tegoroczny Wielki Post.
 13. Dziękuję tym, którzy złożyli kolejne ofiary na kapitalny remont kancelarii parafialnej.