DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2024 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Wielkiego Postu, ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, by „ożywiał naszą wiarę swoim słowem”.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla wszystkich dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplację Miłości Ukrzyżowanej) odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17:30.
  4. Dla dzieci będących pod opieką Mary’s Meals złożono dotychczas 2359 zł (co umożliwia pełne całoroczne wyżywienie dla 25 dzieci). Bóg zapłać.
  5. Przypominam, że zelatorki Żywego Różańca czekają do najbliższego czwartku na intencje do wspólnej modlitwy różańcowej w pierwszych dniach marca.
  6. Msza św. we wtorek odbędzie się wyjątkowo o 16:00 w intencji o światło Boże i rozwój Oratorium św. Józefa.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. W piątek odwiedzę chorych. Proszę o zgłaszanie tych, którzy nie przystępują co miesiąc do komunii św., a chcieliby to uczynić jednorazowo przed Wielkanocą.
  9. Za tydzień, 4 marca, odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  10. Parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać za trzy tygodnie.
  11. Można już nabyć charytatywne wielkanocne świece Caritas (od 10 zł).
  12. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Post uśmierza wady” oraz „Jaki jest sens celibatu”.
  13. W „Oblubieńcu” znajdziemy 9. część Listu św. Jana Pawła II do rodzin, słowa św. Jana Marii Vianneya o spowiedzi i komentarz do dzisiejszej Ewangelii.
  14. Dziękuję za kolejne ofiary na kapitalny remont kancelarii parafialnej.