Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU3 marca 2024 r.

1. Dziś, w III Niedzielę Wielkiego Postu, ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, by „przyjął nasze pokorne przyznanie się do przewinień, które obciążają nasze sumienia, i podźwignął nas w swoim miłosierdziu”.
  2. Dziś o 10:15 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców.
  3. W piątek o 19:15 w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu św. Józefa odbędzie się Celebracja Słowa Bożego pt. „Namaszczeni Duchem Świętym”. Serdecznie zapraszam do wspólnego słuchania Pana i modlitwy.
  4. Dziś na sumie i po niej pomodlimy się za Żołnierzy Wyklętych z okazji ich dnia, który przypadał w ubiegły piątek.
  5. W poniedziałek będziemy obchodzili święto św. Kazimierza, królewicza.
  6. Jutro w poniedziałek, 4 marca o 18:00 rozpocznie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy o powołania i za powołanych.
  8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla wszystkich dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych.
  9. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplację Miłości Ukrzyżowanej) odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17:30.
  10. Dla dzieci będących pod opieką Mary’s Meals złożono w ubiegłym tygodniu 804 zł (w sumie dotychczas 3163 zł, czyli koszt pełnego całorocznego wyżywienia dla 34 dzieci). Bóg zapłać. Akcja trwa do końca Wielkiego Postu
  11. Parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od 15 do 19 marca.
  12. W zakrystii można nabyć charytatywne wielkanocne świece Caritas (od 10 zł).
  13. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Ziemia Święta wciąż płonie” oraz „Egzekucja na polskiej pamięci”.
  14. W „Oblubieńcu” znajdziemy 10. część Listu św. Jana Pawła II do rodzin oraz kilka słów o św. Kazimierzu i modlitwy do niego.
  15. Dziś i za tydzień przed kościołem można złożyć ofiarę na zapłatę za ogrzewanie kościoła przez ostatnie trzy miesiące.