Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU10 marca 2024 r.

 1. Dziś, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, Laetare, ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, by cały „lud chrześcijański z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszył ku nadchodzącym świętom wielkanocnym”.
 2. Dziś po Mszy św. o 8:00 odbędzie się comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
 3. W najbliższy trzeci piątek miesiąca o 20:00 odbędzie się comiesięczne czuwanie prowadzone przez nauczycieli i młodzież.
 4. Również w piątek rozpocznie się święty czas naszych corocznych parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które tym razem będziemy przeżywać z błogo-sławioną rodziną Ulmów, Józefa, Wiktorii i ich dzieci. Przez całe rekolekcje będzie nam też towarzyszyć Siostra Maria Elżbieta Szulikowska, wielka promotorka ich kultu, autorka wielu książek i innych dzieł im poświęconych, bardzo zasłużona dla ich beatyfikacji. Zapraszam do licznego uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych.
 5. W sobotę przyjadą do nas księża, by słuchać spowiedzi, rano od 8:30 i po południu od 16:30 do Mszy świętej.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla wszystkich dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych.
 7. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej) odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17:30.
 8. Dla dzieci będących pod opieką Mary’s Meals złożono w ubiegłym tygodniu 1634 zł i 100 duńskich koron (w sumie dotychczas 4847 zł, czyli koszt pełnego całorocznego wyżywienia dla 52 dzieci). Bóg zapłać. Akcja trwa do świąt.
 9. W zakrystii można nabyć charytatywne wielkanocne świece Caritas (od 10 zł).
 10. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Pomysł na jedność” oraz „Post Jezusa a nasz post”.
 11. W „Oblubieńcu” znajdziemy 11. część Listu św. Jana Pawła II do rodzin oraz katechezę Papieża Franciszka o bardzo niebezpiecznej pokusie, z którą nie wolno żartować.
 12. Dziś też można przed kościołem złożyć ofiarę na zapłatę za ogrzewanie kościoła.