Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Wielkiego Postu, ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, abyśmy „gorliwie naśladowali miłość Jego Syna,  który oddał własne życie za zbawienie świata”.
  2. Do jutra dla dorosłych, a do wtorku dla dzieci trwają nasze wielkopostne rekolekcje. Proszę o zapoznanie się z programem. Zapraszam do dalszego licznego uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych.
  3. Niech Bóg wynagrodzi kapłanom, którzy wczoraj słuchali spowiedzi św. rekolekcyjnej w naszym kościele.
  4. Od dziś do jutra, jak co roku, odbywa się w naszej parafii Doba Eucharystyczna, podczas której modlimy się za całą archidiecezję częstochowską. Podobnie przez cały rok każdego dnia modli się za nas jedna z parafii lub dom zakonny. Zapraszam wszystkich do hojnego i miłosnego uczestnictwa, a także proszę o zgłaszanie się chętnych do dyżurowania w godzinach popołudniowych i nocnych. Kończymy jutro o 7:00 rano.
  5. W najbliższy wtorek będziemy przeżywali nasz Odpust Parafialny, Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Oczywiście, żeby móc uzyskać odpust nie musimy niczego kupić ze straganu, ale przyjąć komunię św., nawiedzić kościół i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego Franciszka. Tego dnia będzie pięć Mszy św. Można zgłaszać Józefów, żyjących i zmarłych, do intencji Mszy św. o 11:00. Na sumę odpustową o 18:00 zapraszam wszystkich w swoich strojach galowych i ze sztandarami.
  6. W piątek, jak co roku, przejdziemy naszymi ulicami odprawiając uliczną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie o 17:00.
  7. Ostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich dzieci odprawimy w piątek o 16:30.
  8. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej) odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17:30.
  9. Dla dzieci będących pod opieką Mary’s Meals złożono w ubiegłym tygodniu 2894 zł
    (w sumie dotychczas 7741 zł, czyli koszt pełnego całorocznego wyżywienia dla 83 dzieci). Bóg zapłać. Zbiórka trwa.
  10. W zakrystii można nabyć charytatywne wielkanocne świece Caritas (od 10 zł).
  11. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Gdy boli dusza”, między innymi o tym jak opiekować się dzieckiem po próbie samobójczej oraz tekst o pochodzeniu TVN i jej atakach na św. Jana Pawła II.
  12. W „Oblubieńcu” znajdziemy 12. odcinek Listu św. Jana Pawła II do rodzin oraz teksty
    o błogosławionej rodzinie Ulmów.
  13. Dziś też można przed kościołem złożyć ofiarę na zapłatę za ogrzewanie kościoła.