Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ 24 marca 2024 r.

 1. Dziś, w Niedzielę Palmową, prosimy Boga Ojca, byśmy „pojęli naukę płynącą z męki Zbawiciela i zasłużyli na udział w Jego zmartwychwstaniu”.
 2. W sobotę, podczas Wigilii Paschalnej, dzieci pierwszokomunijne przeżyją wraz ze swoimi rodzinami swoje odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 3. Zachęcam do uważnego przeczytania całego planu na Triduum Paschalne, który znajduje się w Oblubieńcu. Szczególnie warto zaplanować udział w Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Męki Pańskiej oraz Wigilii Paschalnej.
 4. Proszę też o zapisywanie się na nocną i dzienne adoracje Jezusa (od 21:00 w Wielki Czwartek do 17:30 w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę od 6:00 do 8:00 i od 13:00 do 19:30.
 5. Cieszę się bardzo z tych, którzy biorą udział w liturgii uświęcania czasu, czyli w jutrzniach z godzinami czytań i nieszporach w piątek, sobotę i niedzielę, a także z tych którzy wezmą udział w Triduum Paschalnym w wersji rekolekcyjnej. To najświętszy i najważniejszy czas dla całej rodziny uczniów Jezusa.
 6. Gorzkie Żale odprawiamy jeszcze dziś (trzecią część) i w Wielki Piątek (całość).
 7. Przypominamy, że ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy do skarbonki przy świeczniku Matki Bożej Częstochowskiej i przy krzyżu leżącym na środku.
 8. W tym tygodniu odbędzie się w piątek w Godzinę Miłosierdzia Droga Krzyżowa za domem św. Józefa, a przed nią rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do zgłaszania się chętnych do przygotowania tamtego terenu.
 9. Dziękujemy Siostrze Marii Szulikowskiej za nauki rekolekcyjne, pełne głębi i miłości i gratulujemy otrzymania medalu od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Cieszę się, że tak wielu z nas podczas rekolekcji znalazło czas dla Boga.
 10. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do piękna sumy odpustowej, a szczególnie pocztom sztandarowym, kołu gospodyń, Żywemu Różańcowi, chórowi parafialnemu i liturgicznej służbie ołtarza.
 11. Dziś, z okazji 80. rocznicy mordu – męczeńskiej śmierci błogosławionej Rodziny Ulmów po Mszy św. o 11:00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ich obrazu, który zawiśnie w naszym kościele, a następnie rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę dla Jezusa i rozdanie nagród dla dzieci.
 12. Dziś społeczność Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej zaprasza na kiermasz tradycyjnych ozdób i wypieków wielkanocnych. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów.
 13. Dla dzieci będących pod opieką Mary’s Meals złożono w ubiegłym tygodniu
  2150 zł (w sumie dotychczas 9891 zł, czyli koszt pełnego całorocznego wyżywienia dla 107 dzieci). Bóg zapłać. Zbiórka trwa do końca Wielkiego Postu.
 14. W zakrystii można nabyć charytatywne wielkanocne świece Caritas (od 10 zł).
 15. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Trzy święte dni”, o tym jak rozumieć i przeżyć Triduum Paschalne oraz tekst pt. „Ulmowie podbijają świat”.
 16. W „Oblubieńcu” znajdziemy 13. odcinek Listu św. Jana Pawła II do rodzin.