Ogłoszenia duszpasterskie ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 31 marca 2024 r.

  1. Dziś, w Zmartwychwstanie Pańskie, prosimy Boga Ojca, byśmy „zostali odnowie-ni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości”. Do Drugiej Niedzieli Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Życzę wszystkim parafianom i miłym gościom, by nowe życie dzisiaj rozpoczęte było pełne pokoju i światła, a codzienne wybory przybliżały do bycia czystym obrazem Boga Ojca, którego uczymy się od Jezusa naśladować.
  3. Chwała Bogu za to, jak pięknie zaangażowaliście się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim, a szczególnie tym, którzy pomogli dzieciom pierwszokomunijnym przeżyć pięknie całe Triduum Paschalne.
  4. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Dziś jest już trzeci jej dzień. Zachęcamy do udziału w niej w kościele lub indywidualnie. Jej treść ze szczegółami przekazał Jezus św. Faustynie.
  5. W sobotę, jak pamiętamy z listów pasterskich Księdza Arcybiskupa Metropolity odbędzie się w Wieluniu uroczyste przywitanie Maryi, która przez niecały rok będzie nawiedzać wszystkie parafie naszej archidiecezji. Proszę o zgłaszanie się do jutra chętnych do wspólnego wyjazdu. Oczywiście można też jechać swoimi samochodem. Uroczysta Msza św. odbędzie się tam o 11:00. Warto zabrać ze sobą coś, na czym będzie można usiąść.
  6. Dla dzieci będących pod opieką Mary’s Meals złożono w ubiegłym tygodniu 735 zł (w sumie dotychczas 10626 zł). Zatem dzięki naszym ofiarom 115 dzieci otrzyma pełne całoroczne wyżywienie. Parafialni koordynatorzy dziękują parafianom za tegoroczną ofiarność i pomoc głodującym dzieciom.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Kotwica duszy” między innymi o tym, jak przebić się z nowiną o zmartwychwstaniu Chrystusa do tych, których nie interesuje radość życia wiecznego, a także bardzo cenny tekst ks. prof. Waldemara Chrostowskiego o Ziemi Świętej.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy 14. odcinek Listu św. Jana Pawła II do rodzin oraz fragment książki Benedykta XVI o tym, czym jest zmartwychwstanie Jezusa.
  9. W tym tygodniu nareszcie ma przypłynąć z Indii kamień granitowy na podłogę do naszego kościoła. W pierwszej połowie kwietnia rozpocznie się jego układanie. Bóg zapłać tym, którzy złożyli na nią swoje ofiary. Jeden metr kwadratowy kamienia kosztować nas będzie 300 zł. Z ofiar złożonych podczas kolędy zapłaciłem zaliczkę w wysokości 30%. Zapraszam tych, którzy mogą i chcą do udziału w tym dziele. Dziękuję pani Rozalii Dobosz oraz Marii i Janowi Pytlasom za ufundowanie w sumie trzech metrów kwadratowych kamienia.
  10. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Helena Czapnik z ul. Polnej, l. 86. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie. Pogrzeb odbędzie się w środę o 15:00.