Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 kwietnia 2024 r.

1. Dziś, w Trzecią Niedzielę Wielkanocy, prosimy Ojca pełnego miłosierdzia, „abyśmy z ufnością oczekiwali chwalebnego dnia zmartwychwstania”.
  2. Dziś po Mszy św. porannej, jak co miesiąc, odbędzie się spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca.
  3. W środę o 15:30 odbędzie się próba uroczystości Pierwszej Komunii św. dla klasy III a, a o 16:30 dla klasy III b.
  4. W najbliższy piątek odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Warszawy, na spotkanie z bł. Ks. Jerzym Popiełuszką. W kościele, w którym na co dzień się modlił chcemy odprawić Mszę św. za Ojczyznę, która tak bardzo potrzebuje naszej modlitwy i poświęcenia. Zapraszam do zgłaszania się.
  5. W najnowszej „Niedzieli” polecam dwa artykuły dla rodziców i wychowawców: „Przykład idzie z góry” i „Szkoła w likwidacji” oraz tekst „Wiara matki uratowała syna” o cudownie uratowanym Antonim.
  6. W „Oblubieńcu” znajdziemy 16. odcinek Listu św. Jana Pawła II do rodzin oraz tekst o odpustach łaskawie udzielonych przez Papieża Franciszka na czas nawiedzenia naszej archidiecezji przez Maryję.
  7. Bóg zapłać p. Mariannie Dawidowicz i ofiarodawcy anonimowemu za ofiarę na kościół. Dziś przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na posadzkę kościoła. Proszę o pomoc w tym dziele.
  8. Zbiórka do skarbony św. Antoniego dziś przeznaczona jest na prowadzenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej Archidiecezji. Zachęcam do ofiarności.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przybyli obejrzeć w naszym kinie film, na który zapraszałem. W najbliższą sobotę o 19:15 odbędzie się seans filmu: „Dwie korony. Święty jakiego nie znał świat” o św. Maksymilianie Marii Kolbe.
  10. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Helena Trajdos z ul. Sportowej, l. 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.