Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 kwietnia 2024 r.

1. Dziś, w Czwartą Niedzielę Wielkanocy, „Niedzielę Dobrego Pasterza”, a zarazem 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, prosimy Ojca, by nas prowadził do nieba wraz z całym kościołem idącym „za zwycięskim Pasterzem”.
  2. We wtorek będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, we czwartek – święto św. Marka, ewangelisty.
  3. W środę odbędą się kolejne próby Pierwszej Komunii św.
  4. W najbliższą sobotę nie będzie Mszy św. o 9:00.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce do Warszawy, by modlić się za Ojczyznę.
  6. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Po co nam ciało w niebie”.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy 17. odcinek Listu św. Jana Pawła II do rodzin, a także fragmenty homilii św. Jana Pawła II pt. „Tylko z Chrystusem można zbudować nowy dom dla Europy” z obchodów 1000-lecia śmierci św. Wojciecha oraz Orędzie Papieża Franciszka na dzisiejszy Dzień Modlitw o Powołania.
  8. Bóg zapłać ofiarodawcy anonimowemu za ofiarę na jeden m2 posadzki kościoła. Dziś też przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Proszę o pomoc w tym dziele. Ostatnio zebraliśmy w ten sposób na około 11 m2.
  9. Tydzień temu do skarbony św. Antoniego na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Częstochowie złożono 1952 zł.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przybyli obejrzeć w naszym kinie film o św. Maksymilianie Marii Kolbe, na który zapraszałem. W najbliższą sobotę o 19:15 odbędzie się seans filmu dokumentalnego o św. Michale Archaniele pt. „Zobacz Anioła”.
  11. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wacław Depo zachęca do codziennego odmawiania modlitwy „Pod Twoją obronę” w intencji nowych i wiernych do końca powołań kapłańskich, przez cały czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji, czyli do 2 maja przyszłego roku. Będziemy to również czynić podczas każdej Mszy św. Chętni mogą też zgłosić się po formularz deklaracji, którą odsyła się do Księdza Arcybiskupa.