Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2024 r.

1. Dziś, w Piątą Niedzielę Wielkanocy, z całym Kościołem prosimy Ojca o „prawdziwą wolność i wieczne dziedzictwo”.
  2. W poniedziałek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  3. W środę będziemy obchodzili wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. Tego dnia Msze św. będą w porządku niedzielnym, czyli o 8:00, 11:00 i 18:00. O 11:00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo oraz siły ducha i ciała dla Alojzego Pacha, Stefana Myrdy, Ryszarda Dawidowicza i Jacka Walaszczyka oraz wszystkich stolarzy i cieśli z naszej parafii
  4. We czwartek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  5. W piątek, 3-go maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównego Patrona Polski, Msze św. odbędą się również o 8:00, 11:00 i 18:00. O 11:00 odbędzie się Msza św. za Ojczyznę oraz w intencji zmarłych i obecnie służących strażaków z Wręczycy Wielkiej i Małej. Natomiast przed Mszą św. wszyscy zaproszeni są do udziału w defiladzie, która rozpocznie się pod Domem Strażaka. W tym dniu przypada także Święto Patronalne Archidiecezji Częstochowskiej i Święto Narodowe Konstytucji 3-go Maja.
  6. Tego dnia po Mszy św. chętne dzieci spośród pierwszokomunijnych osobiście oddadzą się i zawierzą Maryi. Te, które chcą nosić na sobie wizerunek Maryi, Matki Boga i naszej, przeżyją obrzęd błogosławieństwa i nałożenia szkaplerza lub medalika.
  7. W sobotę będziemy wspominali św. Floriana, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  9. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej, którą odprawiamy o 9:00. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają Jezusa i Maryję.
  10. Za tydzień o 10:15 odbędzie się w kościele pierwsza próba śpiewu dzieci pierwszokomunijnych,
  11. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Kapłańskie drogi nie są proste” oraz „Patriotyzm to nie nacjonalizm”.
  12. W „Oblubieńcu” znajdziemy 18. odcinek Listu św. Jana Pawła II do rodzin, a także najnowszą katechezę Papieża Franciszka o wierze, nadziei i miłości.
  13. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Ostatnio zebraliśmy na około 14 m2.
  14. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przybyli obejrzeć w naszym kinie film o św. Michale Archaniele. W najbliższą sobotę o 19:15 odbędzie się seans filmu „Józef i Maryja. Czy wiesz jacy byli naprawdę?”.