Ogłoszenia duszpasterskie SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2024 r.

1. Dziś, w VI Niedzielę Wielkanocy, prosimy Ojca, abyśmy „w tych radosnych dniach gorliwie oddawali cześć Chrystusowi zmartwychwstałemu” i by „misterium paschalne, które wspominamy, przemieniało nasze życie”.
  2. Dzisiaj o 10:15 odbędzie się w kościele pierwsza próba śpiewu dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Od poniedziałku do środy zapraszam do wspólnej modlitwy przy krzyżach na naszych ulicach o błogosławieństwo i plony dla naszych pól i ogrodów oraz dla pracujących w nich.
  4. W poniedziałek przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i zaangażowali się w liturgię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  6. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej, którą odprawiamy o 9:00. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają Jezusa i Maryję.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Rzeczpospolita obojga narodów” oraz „Nadzieja większa od ran” o pięcioletnim chłopcu, który stracił rodziców.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy 19. odcinek Listu św. Jana Pawła II do rodzin.
  9. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła (między innymi Danucie Hadrian, Sylwii Paruckiej, Rozalii Dobosz, Grażynie Pach, Józefie Kluczniak, rodzinie Puchałów, rodzinie Chłądów, rodzinie Kałów). Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Ostatnio zebraliśmy na około 25 m2.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przybyli obejrzeć w naszym kinie film o Maryi i św. Józefie. W najbliższą sobotę o 19:15 odbędzie się seans musicalu „Kwiaty Miłości”.