Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024 r.

1. Dziś, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, prosimy Ojca, abyśmy „pełni świętej radości składali Mu dziękczynienie i by utwierdził naszą nadzieję, że my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale”.
  2. Dziś po Mszy św. porannej odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  3. Od piątku trwamy w modlitwie nowenny do Ducha Świętego. Zachęcam do udziału w niej w kościele lub tam gdzie jesteśmy.
  4. Jutro, w poniedziałek 13. maja, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej Msza św. Maryjna dziękczynna za ocalenie św. Jana Pawła II w dniu zamachu oraz o nawrócenie zatwardziałych grzeszników odbędzie się wyjątkowo o 20:00. Po niej, o 21:00, odbędzie się apel maryjny i procesja ze świecami, w której poniesiemy figurę Matki Bożej i relikwie cząstki krwi św. Jana Pawła II, którą przelał na skutek zamachu 13. maja 1981 r. Serdecznie zapraszam.
  5. We wtorek przypada święto św. Macieja, Apostoła, a we czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
  6. W najbliższą sobotę odbędzie się pierwsza spowiedź św. dzieci, a w niedzielę za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Pierwsza Komunia św. Proszę o modlitwę za rodziny przygotowujące się do tej uroczystości i zapraszam do udziału w niej. Jest to święto całej naszej wspólnoty. Spowiedź św. dla krewnych i chrzestnych – w sobotę od 13:30 i od 17:15.
  7. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej, którą odprawiamy o 9:00. Zapraszam wszystkich, którzy kochają Jezusa i Maryję.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Dźwięki Boga”, którego autor wprowadza nas w świat dźwięków, odgłosów zapisanych w Biblii oraz tekst „Bez emocji o in vitro”.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy homilię Benedykta XVI na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  10. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na około 4 m2. W piątek otrzymałem wiadomość od dostawców, że obecnie przewidywany termin dotarcia transportu do portu to 24 maja, a przewidywany czas dostawy z portu do nas to około dwa tygodnie.
  11. W tym tygodniu zakończy się budowa chodników na naszym cmentarzu. Nareszcie będzie można dojść po chodniku niemal do każdego grobu. Bardzo proszę o pomoc tych, którzy w tym lub ubiegłym roku nie składali ofiary na utrzymanie cmentarza, abyśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał. Przypominam, że proponowana kwota to 60 zł od nagrobka.
  12. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przybyli obejrzeć w naszym kinie musical o miłości.
  13. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Mateusz Dzianok z Wręczycy Małej i Justyna Piśniak z Brzezin koło Przystajni. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.