Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024 r.

1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy Ojca, aby „zesłał dary Ducha Świętego na całą ziemię i dokonał w sercach wiernych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii”.
  2. Dziękuje wszystkim, którzy w ostatnich dniach, ale i przez całe miesiące zaangażowali się w przygotowanie dzieci i samej uroczystości Pierwszej Komunii świętej, a także rodzicom i dzieciom za pracę przy porządkowaniu terenu wokół kościoła. Chwała Bogu.
  3. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – święto patronalne Ruchu Światło-Życie, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych.
  4. W środę, w 22. dzień miesiąca, zapraszam na wieczór modlitwy ze św. Janem Pawłem II.
  5. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej, którą odprawiamy o 9:00.
  6. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Bardzo tęsknił za Polską” o wielkim Polaku, generale Andersie oraz „Bobola działa z rozmachem” o tym, co dziś dla nas robi św. Andrzej Bobola, Patron Polski.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny odcinek Listu do Rodzin św. Jana Pawła II i piękną naukę Papieża Franciszka o przyjmowaniu Jezusa w Komunii świętej.
  8. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na około 11 m2. We czwartek otrzymałem wiadomość od dostawców, że obecnie przewidywany termin dotarcia transportu do portu to 2 czerwca, a rozładunek i odprawa w porcie trwa około tygodnia.
  9. Niestety przez krótkotrwały brak materiału u producenta kostki brukowej nieco opóźni się dokończenie prac nad ostatnią z alejek na cmentarzu. Za dotychczas wykonaną pracę zapłaciłem pierwszą część zapłaty – 10 tysięcy zł. Osobno płacę za materiał producentowi. Nadal bardzo proszę o pomoc, szczególnie tych, którzy w tym lub ubiegłym roku nie składali ofiary na utrzymanie cmentarza, abyśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał. Przypominam, że proponowana kwota to 60 zł rocznie od nagrobka. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę na cmentarz, a szczególnie Marii Płanecie, Anicie Toborek, Andrzejowi i Zofii Wójcikom, Józefie Kluczniak, Justynie Lewandowskiej, Agacie i Mariuszowi Mstowskim, Katarzynie Kopacz, Urszuli Majcher, Jackowi Staszczykowi i Bolesławowi Oczkowskiemu.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Mateusz Dzianok z Wręczycy Małej i Justyna Piśniak z Brzezin koło Przystajni. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.