Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024 r.

1. Dziś, w uroczystość Najświętszej Trójcy, prosimy Ojca, abyśmy „uznawali wieczną chwałę Trójcy i uwielbiali jedność Osób Bożych w potędze Ich działania”.
  2. Dzisiaj proszę szczególnie o modlitwę za rodziny dzieci, które dziś przeżywają duchowo rocznicę Pierwszej Komunii świętej, by w mocy Ducha Świętego na nowo pokochali Jezusa i z większym oddaniem żyli dla Niego.
  3. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie dowolne Prymasa Tysiąclecia, bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa, a w środę – wspomnienie obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Tego dnia po nabożeństwie majowym zapraszam na uroczyste poświęcenie figury Maryi do ogrodu państwa Pytlasów, na skrzyżowaniu ulicy Śląskiej i Strażackiej.
  4. We czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą tego dnia w porządku niedzielnym, a w procesji Bożego Ciała pójdziemy ulicą Śląską. Proszę, by wszyscy mieszkańcy udekorowali całą trasę procesji.
  5. W piątek będziemy przeżywali święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
  7. Nabożeństwa majowe odbywać się będę jeszcze do piątku. Od soboty rozpoczyna się czas nabożeństw czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Od chleba do Eucharystii”, w którym biblista wyjaśnia znaczenie Chleba eucharystycznego oraz „Miejsce mężczyzn w Kościele”.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny odcinek Listu do Rodzin św. Jana Pawła II
    i najnowszą środową katechezę Papieża Franciszka o pokorze.
  10. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na około 10 m2.
  11. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę na cmentarz, a szczególnie Jackowi Staszczykowi, Tadeuszowi Paruzelowi, Ewie i Andrzejowi Rokosom oraz Czesławowi Ochęduskiemu.
  12. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Kacper Krysik z Węglowic i Paulina Paruzel z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.