Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedziela w Ciągu Roku2 czerwca 2024 r.

1. Dziś, w 9. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „oddalił od nas wszystko, co nam szkodzi i udzielił wszystkiego, co służy naszemu dobru”.
  2. Dziękuję wszystkich, którzy przygotowali ołtarze, liturgię i procesję Bożego Ciała. Codziennie procesje odbywają się jeszcze tradycyjnie do czwartku wokół kościoła. Zapraszam wszystkich kochających Serce Jezusa.
  3. Dziękuje także tym, którzy zorganizowali wczorajszy wyjazd naszej młodzieży na spotkanie Lednica 2000 oraz tym, którzy częściowo ich wyjazd sfinansowali.
  4. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. We wtorek zapraszam wszystkich na Mszę św. w uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny we Wręczycy Wielkiej. Każdy kościół przeżywa co roku taki dzień. W środę przypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „45 lat po przebudzeniu”, który zawiera świadectwa z pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy ostatni odcinek Listu do Rodzin św. Jana Pawła II i teksty o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  9. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na niecałe 4 m2.
  10. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę na cmentarz, a szczególnie Danucie Parkitnej, Markowi Ptakowi, Krystynie Witkowskiej, Annie i Zenonowi Zielonkom, Marii Trzepizur, Natalii Paturej i Agnieszce Ogłazie.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Kacper Krysik z Węglowic i Paulina Paruzel z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  12. Po długiej, ciężkiej i bolesnej chorobie odeszła od nas do Boga śp. Adelajda Gajowczyk z ul. Szkolnej, l. 87. Wieczny odpoczynek racz jaj dać, Panie. Dzięki Bogu jest to dopiero pierwszy pogrzeb w naszej parafii od dwóch miesięcy i trzeci od początku lutego.