Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela w Ciągu Roku 9 czerwca 2024 r.

1. Dziś, w 10. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy „przez Niego natchnieni poznawali, co jest słuszne, i z Jego pomocą to wypełniali”.
  2. Dzisiaj po Mszy św. porannej odbędzie się comiesięczne spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca.
  3. Dziękuję dzieciom, które przyniosły do kościoła swoje piękne ręcznie wykonane „ołtarze na Boże Ciało”.
  4. Wyrażam wielką radość z tego, że tak licznie i serdecznie dziękowaliśmy Bogu we wtorek za nasz kościół i na nowo poświęcaliśmy go w coroczną uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła.
  5. Dziękuję rodzicom, którzy umożliwili dzieciom tak liczny udział w Mszach świętych i procesjach oktawy Bożego Ciała.
  6. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, w środę – błogosławionych męczenników Maksymiliana Binkiewicza, Ludwika Rocha Gietyngiera, prezbiterów, i Towarzyszy z naszej archidiecezji, we czwartek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, a w piątek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  7. W sobotę odbędzie się coroczna pielgrzymka wszystkich wspólnot Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Archidiecezji czyli ministrantów i lektorów do Sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej.
  8. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej.
  9. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Fenomen Karoliny” o wspaniałej polskiej dziewczynie, bł. Karolinie Kózce oraz tekst „Obrońcy życia rosną w siłę”.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy najnowszą katechezę Papieża Franciszka zatytułowaną: „Gdzie jest Duch Boży, tam wolność” oraz wartościowy tekst o warunkach rozeznawania woli Bożej opisanych w dziełach duchowych św. Ignacego z Loyoli.
  11. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na niecałe 3 m2.
  12. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę na cmentarz, a szczególnie Wandzie Szydzie, Teresie Puchale, Alfredzie i Wiesławowi Skupniom, Agnieszce Schulz, Mariannie Kosmali, Kindze Strzelczyk, Mariannie Adamik, Krystynie Kmieć, Janowi Bednarkowi i Jadwidze Gawędzie.
  13. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Daniel Wnuk pochodzący z Żarek i Agnieszka Schulz pochodząca z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.