Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedziela w Ciągu Roku 16 czerwca 2024 r.

 1. Dziś, w 11. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby dzięki Jego łasce „nasza wola i nasze czyny były poddane Jego przykazaniom”.
 2. Dziękuję rodzinom pierwszokomunijnym za piękną pielgrzymkę na Jasną Górę.
 3. Dziękuję tym, którzy pomogli ministrantom wziąć udział w ich corocznej archidiecezjalnej pielgrzymce.
 4. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 5. W piątek o 8:00 zapraszam na Mszę św. dziękczynną za kończący się rok szkolny.
 6. W sobotę zapraszam na wieczór ze św. Janem Pawłem II – Mszę św. i różaniec św. Zachęcam do podawania intencji do wspólnej modlitwy.
 7. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej.
 8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Czy czeka nas katolickie podziemie?” oraz „Czy można odziedziczyć winę”. Jest też nowy Magazyn Niedzieli.
 9. W „Oblubieńcu” znajdziemy pierwszy odcinek naszego nowego cyklu z Katechizmu Kościoła Katolickiego, poświęconego modlitwie.
 10. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na niecałe 5 m2. Jutro rozpocznie się układanie posadzki w kościele.
 11. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Kilka dni temu zapłaciłem jedną czwartą zapłaty za materiał. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę, a szczególnie trzem Różom Różańcowym, Henryce Ułamek i Annie Biernackiej.
 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Daniel Wnuk pochodzący z Żarek i Agnieszka Schulz pochodząca z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.