Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela w Ciągu Roku 23 czerwca 2024 r.

 1. Dziś, w 12. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „obdarzył nas ustawiczną bojaźnią i miłością Jego świętego imienia”.
 2. W poniedziałek będziemy obchodzili uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i doktora Kościoła, męczennika, a w sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie jeszcze przez tydzień.
 4. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Ojcem być…”, tekst o roli dzwonków w Biblii oraz „Zwiedzić, dotknąć, posmakować” o najciekawszych muzeach.
 5. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny fragment Katechizmu z działu poświęconego modlitwie oraz rozważanie Benedykta XVI o św. Janie Chrzcicielu.
 6. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na około 8m2.
 7. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę, a szczególnie Róży Kaniewskiej i Annie Kamrowskiej.
 8. Za tydzień odbędzie się coroczna zbiórka na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Papieża.
 9. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby zapłacić 550 tysięcy złotych. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia prowadzi kontrolę w kolejnych placówkach i zapowiada dalsze kary za niezabijanie dzieci. Niestety jest to dopiero początek. Módlmy się o nawrócenie rządzących.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Dariusz Nowak z Częstochowy i Natalia Karczewska z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 11. Odszedł od nas do Ojca śp. Krzysztof Lamik z ul. Sienkiewicza, l. 49, śp. Anna Lamik z ul. Spokojnej, l. 18 oraz śp. Krzysztof Janik z ul. Sienkiewicza, l. 68. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.