Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela w Ciągu Roku 30 czerwca 2024 r.

 1. Dziś, w 13. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, by „nie dopuścił, aby nas ogarnęły ciemności błędu, lecz sprawił, abyśmy żyli w blasku Jego prawdy”.
 2. Dziś do skarbony św. Antoniego składamy ofiary na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Papieża.
 3. Zapraszam jeszcze dziś na 17:30 na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W środę będziemy obchodzili święto św. Tomasza, Apostoła, a w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odbędą się odwiedziny chorych.
 6. Zachęcam dzieci pierwszokomunijne, aby rozpoczęły w najbliższy piątek – jeśli tego jeszcze nie uczyniły w czerwcu – nabożeństwo pierwszych piątków.
 7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Rodzicu ufaj, ale czuwaj” oraz „Zamach na katechezę”.
 8. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny fragment Katechizmu z działu poświęconego modlitwie oraz najnowszą homilię Papieża Franciszka z wczorajszej uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 9. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła, a szczególnie Januszowi Dyle oraz Włodzimierzowi i Teresie Chudym. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Prawdopodobnie do połowy lipca prace zostaną zakończone.
 10. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Dariusz Nowak z Częstochowy i Na-talia Karczewska z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 12. Odszedł od nas do Ojca śp. Zbigniew Ptak z ul. Szkolnej, l. 78 oraz śp. Daniela-Danuta Mastalerz z ul. Sienkiewicza, l. 86. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.