Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela w Ciągu Roku 7 lipca 2024 r.

 1. Dziś, w 14. Niedzielę w Ciągu Roku, my, Jego wierni, prosimy Ojca o „duchową radość” i by przez wyzwolenie z niewoli grzechu dał nam „wieczne szczęście”.
 2. W ubiegłą niedzielę na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Papieża do skarbony św. Antoniego złożyliśmy 769 zł.
 3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, we czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, a w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 4. Również w sobotę o 21:00 zapraszam na comiesięczne fatimskie nabożeństwo różańcowe.
 5. W najnowszej „Niedzieli” polecam tym razem bardzo ciekawy i bogaty dodatek z serii „Bliżej życia z wiarą”, w którym znajdziemy świadectwo byłego ateisty, który opowiada o swoim nawróceniu, a także wskazówki Ojca Pio, jak uczynić modlitwę skuteczną.
 6. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny fragment Katechizmu z działu poświęconego modlitwie oraz kazanie św. Augustyna pt. „Ofiarą dla Boga jest duch skruszony”.
 7. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła, a szczególnie Mieczysławowi i Zofii Tukajom oraz Józefowi Kotowi. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Dwa tygodnie temu zebraliśmy na około 15 m2, a tydzień temu na około 5 m2. Kilka dni temu zapłaciłem pierwszą ratę za robociznę – 20 tysięcy złotych. Prawdopodobnie we wtorek prace zostaną zakończone. Zapraszam do kontaktu ze mną wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła po remoncie, które odbędzie się prawdopodobnie w środę i czwartek.
 8. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę, a szczególnie Dorocie Leszczyńskiej, Henrykowi Kale i Danucie Nodze.
 9. Można już zgłaszać intencje mszalne na rok 2025.
 10. Ogłoszenie naszej Parafialnej Diakonii Miłosierdzia: „Diakonia Miłosierdzia serdecznie zaprasza na spotkanie przy ognisku, które odbędzie się 11.07 w czwartek o 19:00. Oprócz ogniska w planie: poczęstunek kiełbaską, wspólna praca przy ogrodzeniu Ogrodu Świętego Franciszka, ewentualne koszenie trawy oraz wspólny śpiew. Do zobaczenia! Z Panem Bogiem!”
 11. W niedzielę za tydzień przybywa do nas piesza pielgrzymka poznańska. Proszę o zgłaszanie się chętnych do przyjęcia pielgrzymów. Brakuje jeszcze miejsca dla około 30 osób.
 12. Ponieważ dzisiaj przypadałoby, gdyby nie było niedzieli, pierwsze w historii wspomnienie błogosławionej rodziny Ulmów, wyznaczone przez Ojca Świętego Franciszka na 7 lipca, w dniu rocznicy ich ślubu, dlatego przez ich wstawiennictwo pomódlmy się teraz za nasze rodziny, nasze dzieci i wnuki.