Ogłoszenia duszpasterskie XV Niedziela w Ciągu Roku 14 lipca 2024 r.

1. Dziś, w 15. Niedzielę w Ciągu Roku, my, Jego wierni, prosimy Ojca aby „ci, którzy uważają się za chrześcijan, odrzucili to, co się sprzeciwia tej godności, a zabiegali o to, co jest z nią zgodne”.
  2. Dzisiaj po Mszy św. porannej odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, zwanej też Matką Bożą Szkaplerzną. Tego dnia, ci którzy się wcześniej zgłoszą będą mogli przyjąć Szkaplerz Karmelitański, by dołączyć do tych, którzy przyjęli tę „szatę Maryi” w ubiegłych latach.
  4. Za tydzień, na rozpoczęcie tygodnia św. Krzysztofa, odbędzie się po każdej Mszy świętej coroczne błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
  5. W „Niedzieli” polecam tekst zawierający komentarz profesora Kochańskiego do ideologii proaborcyjnej i artykuł „Folkloru niejedno imię” o muzeach związanych ze sztuką ludową oraz minicykl wakacyjny pt. „(Nie)odkryta Jasna Góra”.
  6. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny fragment Katechizmu z działu poświęconego modlitwie oraz wskazówki dla zainteresowanych Szkaplerzem Karmelitańskim.
  7. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła, a szczególnie tej rodzinie, która ofiarowała 1000 zł. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Dwa tygodnie temu zebraliśmy na około 3 m2. Do zakończenia prac pozostał jeszcze tylko montaż cokołów, ich fugowanie i uszczelnienie dylatacji.
  8. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę, a szczególnie Stefanowi Czapnikowi.
  9. Przypominam, że od tygodnia można zgłaszać intencje mszalne na rok 2025.
  10. Dziś około 17:00 przybywa do nas piesza pielgrzymka poznańska. Dziękuję tym, którzy zgłosili gotowość przyjęcia pielgrzymów. Jest jeszcze dużo potrzeb. Dlatego nadal proszę o zgłaszanie się chętnych. Drugi ksiądz zgłosił swoją grupę. Zróbmy wszystko, żeby nie podzielili losu Świętej Rodziny, dla której „nie było miejsca w gospodzie”. Jak co roku, piesi pielgrzymi archidiecezji poznańskiej o 20:00 poprowadzą adorację Pana Jezusa.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Bartosz Kasprzak i Karina Ferens z Makronosu Dolnego oraz Kamil Musik z Częstochowy i Natalia Gwiździńska z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.