Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela w Ciągu Roku 18 sierpnia 2024 r.

1. Dziś, w 20. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „wlał w nasze serca gorącą miłość ku Niemu, abyśmy kochali Go we wszystkim i ponad wszystko, bo wtedy będziemy mogli otrzymać od Niego obiecane dziedzictwo”.
  2. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w środę – św. Piusa X, papieża, we czwartek – Najświętszej Maryi Panny Królowej, a w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  3. We czwartek zapraszam na wieczór ze św. Janem Pawłem II, a do zgłaszania intencji do modlitwy także tych, którzy nie mogą przyjść.
  4. Jak już ogłaszałem, w najbliższą sobotę o 6:00 rano wyrusza nasza pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Zachęcam do zgłaszania się do uczestnictwa i posługi w niej. Modlitwę na rozpoczęcie pielgrzymki rozpoczniemy o 5:45. Msza św. na Jasnej Górze, do której każdy może się dołączyć odbędzie się o 11:00.
  5. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Ach, ta dzisiejsza młodzież… czyli jaka?” o tych młodych, którym się chce oraz tekst pt. „Biblia o zwierzętach” i „Madonna ze skały” o objawieniach w Lourdes.
  6. W „Oblubieńcu” umieściłem kolejny fragment Katechizmu z działu poświęconego modlitwie.
  7. Chwała Bogu za to, że mogliśmy przyjąć do naszych domów Jezusa, który przyszedł do nas w pieszych pielgrzymach. W budynkach parafialnych nocowało ponad siedemdziesięciu, a wokół nich jeszcze pięćdziesięciu w namiotach. Natomiast w naszych domach od dwóch do dwudziestu czterech. Dziękujemy im za tę okazję do miłości miłosiernej oraz za modlitwę z nami i za nas.
  8. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła, a szczególnie Jadwidze Sukiennik. Serdecznie proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na materiał na 25 m2 posadzki, z czego jedna osoba dała na 20 m2. Zapłaciłem kilka dni temu 14 tys. zł za wykonaną pracę, dzięki temu mamy już zapłaconą połowę robocizny, czyli 34 tys. zł.
  9. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykona-wcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę, a szczególnie Helenie Lamik.