Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela w Ciągu Roku 11 sierpnia 2024 r.

1. Dziś, w 19. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „umocnił w naszych ser-cach ducha Jego przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane przez Nie-go dziedzictwo”. Po Mszy św. porannej odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  2. We wtorek na 21:00 zapraszam do udziału ze świecami w fatimskim pokutnym nabożeństwie różańcowym.
  3. W środę będziemy obchodzili wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Oblubienicy św. Józefa, naszego patrona, a w sobotę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  4. Pamiętajmy, że we czwartek jest święto nakazane (obowiązek uczestnictwa we Mszy św.). Zapraszam jna Mszę św. o 11:00 za nasze rodziny, na koniec której będziemy je zawierzać Maryi Wniebowziętej. Po Mszy św. zapraszam również na Piknik Maryjny. Zachęcam też wszystkich do wspólnej organizacji i występów.
  5. W najnowszej „Niedzieli” polecam tekst „Jak się raz pójdzie, trudno przestać” o tym, co sprawia, że tak wiele osób w różnym wieku wybiera w wakacje trudy pielgrzymiego szlaku zamiast wakacyjnego odpoczynku oraz artykuł „Kobiety Anatolii” i „Tajemnice siostry Łucji”.
  6. Dziś przybywa o 17:00 do nas Pielgrzymka Głogowska, która od kilku lat autobusami wyjeżdża na nocleg na miejsce swojego wczorajszego postoju. Natomiast również już dziś wyrusza na Jasną Górę Pielgrzymka Opolska. Jej organizatorzy proszą nas o gościnę w naszych domach. Potrzeba jeszcze około trzydziestu miejsc. Proszę o zgłaszanie się chętnych do przyjęcia do domu pielgrzymów. Natomiast nasza wręczycka piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia. Zachęcam do zgłaszania się.
  7. W „Oblubieńcu” umieściłem kolejny fragment Katechizmu z działu poświęconego modlitwie oraz najnowszą katechezę Papieża Franciszka.
  8. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła, a szczególnie Kindze Strzelczyk. Serdecznie proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel.
  9. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę, a szczególnie Danucie Hadrian.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Ojca śp. Zenobia Adamik z ul. Sienkiewicza, l. 69. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.