Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela w Ciągu Roku 4 sierpnia 2024 r.

1. Dziś, w 18. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby tym, którzy „uznają Go za Stwórcę i Pana, odnowił życie im udzielone i odnowione zachował”.
  2. We wtorek będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego, we czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera, w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. W najbliższy piątek, odbędą się odwiedziny chorych z Jezusem w Komunii św.
  4. Temat nowego numeru „Niedzieli” brzmi „Alkohol odbiera wszystko”. Natomiast w artykule pt. „Od pierwszego łyku” autor przypomina między innymi, że „Milion Polaków potrzebuje pomocy, żeby się ocknąć, bo nie są w stanie normalnie funkcjonować bez picia alkoholu. Wokół nich jest ok. 5 mln ludzi z ich rodzin, w tym 2-3 mln uwikłanych w to dzieci”.
  5. W „Oblubieńcu” umieściłem kolejny fragment Katechizmu z działu poświęconego modlitwie oraz dwie wypowiedzi św. Jana Pawła II dotyczące Przemienienia Pańskiego.
  6. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na posadzkę kościoła. Proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel.
  7. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykonawcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Ojca śp. Anna Jarząbek z ul. Kopalnianej, l. 62. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.