Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela w Ciągu Roku 29 września 2024 r.

1. Dziś, w 26. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, „abyśmy dążąc do obiecanego nam nieba stali się uczestnikami szczęścia wiecznego”.
  2. Na pomoc dla powodzian zebraliśmy tydzień temu 4536,28 zł.
  3. Za tydzień o 10:15 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Od wtorku, przez cały październik, zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:15, z wyjątkiem soboty (po Mszy św. porannej). Dzieci zapraszam na różaniec dla nich w poniedziałki, środy i piątki o 16:30. Św. Jan Paweł II naucza, że „różaniec, właśnie dlatego, że odwołuje się od początku do doświadczenia Maryi, jest modlitwą wybitnie kontemplacyjną. Pozbawiona tego kontemplacyjnego wymiaru, modlitwa różańcowa traci swoje znaczenie, jak wskazał papież Paweł VI: „Jeśli brak kontemplacji, różaniec upodabnia się do ciała bez duszy i zachodzi niebezpieczeństwo, że odmawianie stanie się bezmyślnym powtarzaniem formuł, oraz że będzie w sprzeczności z upomnieniem Chrystusa, który powiedział: „Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani” (Mt 6, 7).
  5. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w środę – świętych Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza środa (dzień szczególnej czci św. Józefa), czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy za rodziny, o powołania do kapłaństwa oraz do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W najbliższy piątek odwiedzę chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem.
  8. Dziękuję tym, którzy w poniedziałek poświęcili się dla chorych, by mogli spotkać się z Jezusem.
  9. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Jak będzie w niebie” oraz „Teologia jest w życiu niezbędna”.
  10. W „Oblubieńcu” umieściłem kolejny fragment Katechizmu z działu poświęconego modlitwie (między innymi o tym, dlaczego czasem modlitwa może być nieskuteczna) oraz najnowszą katechezę papieską, w której Papież przestrzega przed „dawaniem okazji diabłu”.
  11. W sobotę o 19:15 zapraszam na seans filmu o Maryi.
  12. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na kościół, a szczególnie Bolesławowi Oczkowskiemu. Serdecznie proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na materiał na około 23 m2 posadzki. Pozostało nam jeszcze zakończenie zapłaty za materiał (około 60 tysięcy zł).
  13. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykona-wcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę.