Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela w Ciągu Roku 6 października 2024 r.

1. Dziś, w 27. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, „aby odpuścił nam grzechy, które niepokoją nasze sumienia, i udzielił tego, o co nie ośmielamy się prosić”.
  2. Dziś o 10:15 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Tydzień temu na pomoc dla potrzebujących zebraliśmy 369 zł.
  4. Przez cały październik, zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:15, z wyjątkiem soboty (po Mszy św. porannej). Dzieci zapraszam na różaniec dla nich w poniedziałki, środy i piątki o 16:30.
  5. W minioną środę w Watykanie rozpoczęła się druga sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, która potrwa do 27 października br. Papież Franciszek poprosił, aby dzień 7 października, czyli jutro, był przeżywany jako dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. On sam dziś uda się do Bazyliki Matki Bożej Większej, by modlić się różańcem w tej intencji. Zalecane jest także, by w czasie nabożeństw różańcowych modlić się w intencji Synodu oraz ojców synodalnych.
  6. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  7. We wtorek o 16:30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 7.
  8. Za tydzień będziemy wraz z całą Polską obchodzić XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.
  9. Również za tydzień o 21:00 zapraszam na ostatnie już w tym roku pokutne fatimskie nabożeństwo różańcowe.
  10. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Nie ma takiego problemu, którego nie rozwiązałby różaniec” oraz „Wymaluj moje miłosierdzie” o historii powstania obrazu „Jezu, ufam Tobie”.
  11. W „Oblubieńcu” umieściłem kolejny fragment Katechizmu z działu poświęconego modlitwie (między innymi o tym, dlaczego czasem modlitwa może być nieskuteczna) oraz cenne słowa św. Jana Pawła II o kobiecie i mężczyźnie.
  12. W sobotę o 19:15 zapraszam na seans filmu o św. Janie Pawle II.
  13. Bóg zapłać ofiarodawcom za dar serca na kościół, a szczególnie rodzinie Musielów, Teresie Praskiej, Janowi Bednarkowi, Mariannie Kale, Wiesławie Psiuk, Zenobii Kurzacz i Marii Adamik. Serdecznie proszę o dalszą pomoc w tym dziele. Dziś po raz kolejny przed kościołem chętni będą mogli złożyć ofiarę na ten cel. Ostatnio zebraliśmy na materiał na około 15 m2 posadzki.
  14. Nadal bardzo proszę o pomoc, byśmy jak najszybciej mogli zapłacić wykona-wcom i za materiał wykorzystany do wykonania alejek na cmentarzu. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiarę, a szczególnie Bożenie Błaszczyk.