Dziś, w Piątą Niedzielę Wielkanocną, prosimy Boga Ojca, by „wejrzał łaskawie na wierzących w Chrystusa i obdarzył ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem.”
Nareszcie po trzydziestu latach wróciła do nas w pięknej odnowionej formie Figura Matki Bożej Wręczyckiej. Dziękuję rodzinom pierwszokomunijnym z klasy IIIA za duży wkład w sfinansowanie tego dzieła dokonanego przez jednego z najlepszych konserwatorów zabytków. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę na ten cel lub na przygotowywane miejsce, gdzie stanie na stałe, to proszę o kontakt.
Gratuluję dzieciom, które na całe życie założyły na siebie znak oddania Maryi.
Jutro przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika. Kiedy w 1528 r. pożar strawił część Krakowa, ocalał jedynie kościół wystawiony ku jego czci. Odtąd zaczęto św. Floriana czcić w całej Polsce jako patrona podczas klęsk pożaru, powodzi i sztormów. Florian jest patronem także hutników, strażaków, kominiarzy, garncarzy i piekarzy.
Również w poniedziałek młodzi zapraszają na wspólną adorację Jezusa po wieczornej Mszy św.
W środę będziemy obchodzili święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Nabożeństwa majowe odbywać się będą w niedzielę o 17:30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej, którą odprawiamy o 9:00. Zapraszam wszystkich.
W najnowszej „Niedzieli” polecam wywiad z nowym generałem Zakonu Paulinów.
W „Oblubieńcu” znajduje się tekst o nabożeństwach majowych oraz 19. odcinek nauczania Katechizmu Kościoła Katolickiego o Bogu Ojcu.
Serdecznie proszę, by ci którzy mogą, pomogli uzbierać na zapłatę za ogrze-wanie kościoła i plebanii. Brakuje jeszcze 4218 zł. Można złożyć ofiarę na ten cel na tacę przy wyjściu z kościoła lub przy innej okazji.