Ogłoszenia I niedziela Adwentu- 27.11.2016 r.

I Niedziela Adwentu – Rok A – 27 listopada 2016 r.

1. Gratulujemy sobie wzajemnie tego, że w ubiegłą niedzielę przyjęliśmy uroczyście Jezusa jako naszego osobistego Pana i Króla. Módlmy się za siebie nawzajem o wytrwanie w tej postawie i ciągłe jej pogłębienie.
  2. We środę będziemy przeżywać św. Andrzeja Apostoła, który jest dla nas wzorem skutecznego przyprowadzania do Jezusa swoich bliskich. Niech Pan da nam jego gorliwość. W piątek – wspomnienie Karola de Foucault, który z człowieka niewierzącego stał się wielkim świętym, a zarazem najpokorniejszym. W sobotę – św. Franciszka Ksawerego, który był wielkim Jezuitą i misjonarzem Azji. Przyprowadzał do Jezusa tysiące pogan.
    W tym tygodniu będą pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odpowiednie modlitwy po Mszach świętych wieczornych we czwartek i piątek wieczorem i rano w sobotę. Zachęcamy do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, zwłaszcza tych, którzy nie mogą w obecnym stanie karmić się przy Stole Pańskim.
    Również w piątek i sobotę będziemy odwiedzać chorych, by mieli okazję przeżyć adwentową spowiedź św. i przyjąć Pokarm Życia wiecznego.
    Za tydzień w niedzielę o 10:00 Msza św. ku czci św. Barbary z udziałem górników, hutników i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich.
  3. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci do udziału w porannych roratach. Kto nie będzie w stanie może też przychodzić wieczorami na Msze święte adwentowe z homilią.
    Po Mszach św. porannych będziemy wspólnie odmawiać różaniec św. Intencje parafialne tej modlitwy leżą na ławkach w kościele. Zachęcamy by zabrać sobie, a także przekazać wszystkim chorym i innym znajomym. Trwajmy na modlitwie z Panem. Niech Adwent będzie czasem naszej duchowej regeneracji i wyzwolenia.
    Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywali całą parafią od 9 do 11 grudnia. Szczegółowy plan podany zostanie za tydzień.
  4. Spotkania ministrantów odbędą się w poniedziałek i wtorek według stałego planu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kręgu biblijnym we wtorek na godzinę 18:45.
  5. Zachęcamy wszystkich do korzystania z księgozbioru naszej parafialnej biblioteki, która jest czynna w każdą środę od 17:00.
  6. Dziękujemy sobie wzajemnie za dzisiejsze ofiary na tacę, które w całości, jak co miesiąc w czwartą niedzielę, przeznaczamy na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
    Dziękujemy panu Henrykowi i panu Tomaszowi za ofiarną pracę nad remontem domu katechetycznego.
  7. Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuły o zeszłotygodniowym wielkim akcie naszej wiary, o tajemnicach bazyliki św. Piotra na Watykanie, wywiad z aktorką, Dominiką Figurską, matką pięciorga dzieci czy choćby o wspaniałym patriocie, arcybiskupie Baraniaku, który spędził ponad dwa lata w więzieniu komunistycznym w Warszawie, przesłuchiwany ponad 145 razy.
  8. Przypominamy, że w najbliższą sobotę dzieci z rodzicami lub bez nich wyruszają na wycieczkę-pielgrzymkę do kopalni w Tarnowskich Górach i do sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a w Mzykach. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci, które kochają Jezusa.
  9. Jeszcze przez dwa tygodnie możemy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Już za trzy tygodnie w niedziele odbędą się w naszej parafii wybory. Parafialna Rada Duszpasterska stanowi ciało doradcze, które pod kierownictwem proboszcza parafii – w ramach ustawodawstwa diecezjalnego – pomaga w działalności duszpasterskiej danej wspólnoty parafialnej.
  10. Dziś pod koniec Mszy świętych następuje błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Prosimy ofiarne osoby chętne do pomocy w dostarczeniu ich do naszych domów. Ofiary złożone przy okazji odbierania opłatków przeznaczamy na bieżące potrzeby, a zwłaszcza na fundusz budowy kolejnych alejek na naszym parafialnym cmentarzu.

W tym tygodniu rozpoczynamy trzy adwentowe dzieła miłosierdzia:
do pudełka, które leży na stole pod chórem możemy składać okulary korekcyjne, które zostaną dostarczone do potrzebujących w Kamerunie;
do skrzynki na ofiary dla potrzebujących możemy składać ofiary pieniężne na pomoc dla tych, którzy znaleźli się bez własnej winy w poważnych kłopotach finansowych;
do koszy przy obrazie Miłosierdzia Bożego możemy składać produkty spożywcze dla uboższych na stół świąteczny;